Slovo starosty

Ondřej Gros, starosta MČ Praha 8Milí spoluobčané,

tento sloupek bývá zpravidla jakýmsi lákadlem na vybrané akce pořádané osmou městskou částí. Nejinak tomu bude i tentokrát.

Hned první únorovou sobotu bych si vás dovolil pozvat na jedinečnou událost. Tou je utkání hokejových týmů Prahy 8 a sportovní redakce České televize na kluzišti v areálu Základní školy Glowackého na bohnickém sídlišti. Kromě zábavy budete mít možnost přispět na bohulibou věc, protože akce má především charitativní cíl – podpořit Fond ohrožených dětí. Chtěl bych vás jako kapitán týmu Severní vítr Prahy 8 požádat, abyste přišli v co nejvyšším počtu a i tímto způsobem pomohli vykouzlit úsměv na dětských tvářích.

Blížící se jaro připomene 2. března již tradiční Karlínský masopust. Tuto akci plnou roztodivných masek, hudby a tance mám moc rád, především pak její závěr na prostranství kolem kostela sv. Cyrila a Metoděje. Nebudu asi sám, kdo si k všeobecnému veselí u stánků s chutí dá něco dobrého na zub nebo se zahřeje něčím ostřejším. Věřím, že se tam s vámi potkám a třeba prohodíme pár slov.

Konec ledna přináší v rodinách s dětmi navštěvujícími školská zařízení jisté napětí. Není se co divit, vždyť vysvědčení není pouze zrcadlem píle žáků a žaček, ale také výchovy ze strany rodičů. Za případné špatné známky našich potomků tak částečně můžeme i my sami. Já ale doufám, že takových případů bude co nejméně, a pokud ano, určitě se vše do konce června zlepší.

Závěrem bych chtěl vám všem popřát inspirativní čtení tohoto čísla Osmičky a pohodové vykročení do druhého pololetí.


Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 28.01.2019