Slovo starosty

Starosta Ondřej Gros, kapitán týmu Severní vítr Prahy 8, 2. února 2019Milí spoluobčané,

nemohu tento sloupek začít jinak než poděkováním. Vám všem, kdo jste začátkem února přišli na charitativní hokejové utkání na veřejném kluzišti v areálu Základní školy Glowackého a finančně podpořili Fond ohrožených dětí – Klokánek Praha 8. Vybrali jsme přes 15 tisíc korun, které půjdou na nákup nového vybavení pokojíčků. Hokejový tým Severní vítr sice těsně prohrál s manšaftem sportovní redakce České televize v čele s Robertem Zárubou, ale o výsledek příliš nešlo. Chtěli jsme hlavně pobavit a pomoci, což se povedlo.

Jako kapitán Severního větru jsem hrál hokej po 35 letech. Pěkný nápor na fyzičku i na tomto vcelku malém kluzišti. A protože za pár dnů s nástupem jara všechny tři veřejné ledové plochy v Praze 8 zmizí, využijte poslední příležitosti a dejte si na bruslích do těla. Stojí to za to.

Mediálním tématem číslo jedna v severní části metropole se v posledních dnech staly úvahy nad výstavbou nové nemocnice v Letňanech. Mnoho z vás se mi kvůli tomu ozývalo se znepokojením a dotazy. Mlhavé informační balonky vypouštěné českým premiérem a pražským primátorem, naznačující, že nemocnice Bulovka by proto měla skončit, berme zatím s jistým nadhledem. Můžete si být jisti, že jako starosta Prahy 8 budu vždy usilovat o minimálně udržení stávající dostupnosti lékařské péče pro občany osmého obvodu. Bulovka má jistě své mouchy, každý z nás má pozitivní či negativní zkušenosti, ale její absolutní konec si dnes představit nedovedu.
Vždyť i v současnosti do rozvoje jejích oddělení putují vcelku značné veřejné peníze. Třeba nedávno Bulovka otevřela první Centrum porodní asistence v tuzemsku. I to je jistým signálem do budoucna.

Pevné zdraví a hezký začátek jara vám přeje


Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 25.02.2019