Slovo starosty

Ondřej Gros, starosta MČ Praha 8Milí spoluobčané,

kdo z nás by nechtěl mít alespoň na chvilku bájný stroj času a podívat se do doby, kdy nám bylo o pár let méně. Po osobní zkušenosti ze začátku března mohu směle prohlásit, že radnice Prahy 8 ho vynalezla. Jmenuje se Retro Disco Odra. Přiznám se, že mě obrovský zájem o připomenutí legendární diskotéky v Odře v Bohnicích vůbec nepřekvapil. Stovky z nás si v našlapaném KD Krakov skvěle zatrsaly a v pohybu jsme si zavzpomínali na osmdesátkové hity. Akci se proto chystáme v blízké době s mírnou obměnou zopakovat. S velkou odezvou se setkal i Karlínský masopust a Ples městské části Praha 8 a pražských hasičů, který se konal při příležitosti Mezinárodního dne žen. Díky moc všem, kteří se na akcích podíleli, i těm, kteří se zúčastnili.

Za jednu z nejdůležitějších událostí posledních dní považuji diskusní setkání obyvatel sídliště Ďáblice s architekty ze studia MOBA, kterým zadal vypracování územní studie Institut plánování a rozvoje. Pozitivně vnímám skutečnost, že svoje vize rozvoje ďáblického sídliště představili, a také to, že občané jejich záměry jednoznačně odmítli. Vedení radnice zahušťování sídlišť rovněž odmítá, a vůbec se lidem nedivím, že se proti těmto „progresivním“ nápadům ozývají. Za obyvatele sídliště se pak na návrh pana místostarosty Vítka postavilo svým usnesením i zastupitelstvo naší městské části.

Neméně důležité bylo i schválení letošního rozpočtu zastupitelstvem Prahy 8. Jeho mottem je: šetřit, šetřit a znovu šetřit. Ale jak jsem již v tomto sloupku před nedávnem psal, škrty se nedotknou těch oblastí a služeb, které radnice zajišťovat má a musí, tedy např. údržby zeleně, pořádku a podobně.

Na čem se však šetřit nedá, to je zdraví. Takže oslavme nástup jara třeba výletem za dokonalým elixírem jménem medvědí česnek. Prý roste i na některých místech Prahy 8, ale vyrazit kousek za Prahu do labských luhů, tam máte jistotu. Organismus vám poděkuje už jen za pár lístků na čerstvý chleba s máslem.
Už se na něj těším.

Krásné jaro vám přeje


Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 26.03.2019