Slovo starosty

Starosta Ondřej GrosMilí spoluobčané,
přichází červen a s ním konečně i léto. U nás v Praze 8 budeme mít jednu velmi unikátní akci. A to mistrovství světa v softbalu, které se koná poprvé v historii na evropském kontinentu. Máme to štěstí, že se jedna část odehraje v softbalovém areálu u ZŠ Dolákova, který je domovem klubu Joudrs. Celý turnaj odstartuje 13. června utkáním obhájců titulu z Nového Zélandu s našimi borci.

Softbal u nás nepatří mezi velké sportovní disciplíny, ale i ty my Češi máme rádi. Zdá se mi, že jsme opravdu velmi hravý národ, který se rád zajímá o nové či menší sporty. A tak v době, kdy se nám v těch „velkých“, jako je třeba fotbal, na mezinárodní scéně příliš nedaří, sbíráme úspěchy ve florbalu, malé kopané, softbalu a tak. I proto je třeba sportovce, ať provozují jakoukoliv hru, podpořit. A tak se, prosím, přijďte na mistrovství podívat. Sám jsem opravdu zvědavý třeba na borce z Botswany či Singapuru, které budeme mít čest u nás hostit.

Pochvalu za svou práci si určitě zaslouží také Divadlo pod Palmovkou, které získalo krásné ocenění – nejlepší divadlo a inscenace roku. Rozhovor s ředitelem divadla určitě doporučuji k přečtení a jako libeňský rodák jsem hrdý, že máme v Praze 8 natolik prestižní scénu.

Červen je také měsícem, kdy končí školní rok. A tak je třeba poděkovat všem paním učitelkám a pánům učitelům za jejich náročnou práci při vzdělávání a výchově našich dětí. Na konci měsíce se bude rozdávat vysvědčení. Ať už malý žáček přinese domů známky jakékoli, buďme jako rodiče shovívaví. V případě dobrých známek chvalme, v případě těch horších pomozme, aby to bylo příští rok lepší.

S přáním krásného začátku léta


Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 27.06.2019