Slovo starosty

Starosta MČ Praha 8 Ondřej GrosMilí spoluobčané,
v úvodu mi dovolte poděkovat především obyvatelům Bohnic, kteří museli strpět různá omezení v souvislosti s mistrovstvím světa v softbalu. Jednalo se o událost světových parametrů, a takové akce zkrátka od každého z nás chtějí trochu tolerance a velkorysosti. Šampionát byl úspěšný i díky vám.

Naopak tolerance a velkorysost mi již opravdu došla v případě TSK, organizace zřízené magistrátem, která má na starosti městské komunikace a zeleň. Již v zimě silně pokulhávala v úklidu sněhu a ledu, nyní máme po celé Praze problémy s nesekáním zeleně, a to hlavně u silnic a chodníků.

Proto jsem na magistrát i TSK odeslal velmi důrazný dopis, ve kterém požaduji naprosto jiný přístup a důslednou údržbu městské zeleně. Schovávání se za „klimatickou nouzi“ nemůže znamenat, že podél silnic vyroste metrový plevel. Ten například v okolí přechodů pro chodce vytváří nebezpečné situace, a to především pro naše děti. S tím se jako otec, občan a starosta smířit nemohu a nechci.

V nové Osmičce najdete opět mnoho zajímavostí, ale jestli mohu něco doporučit, tak to je rozhovor s panem námořním kapitánem Zemanem, který bydlí na Invalidovně. My Češi jako vnitrozemský národ známe moře většinou jen z dovolených. Ve zmíněném článku však najdete popis zážitků ze skutečných zaoceánských cest přímo z paluby lodě. Dýchne na vás opravdová romantika a splněné klukovské sny.

V červnu se také konal Den zdraví, který byl tentokrát věnován melanomu, tedy kožnímu nádorovému onemocnění. A protože nastávají dovolené spojené s opalováním, doporučuji článek k přečtení a zároveň se připojuji k výzvě, abychom nepodceňovali žádné změny mateřských znamének na své pleti. Raději jít na vyšetření zbytečně, než si vytvořit velký problém.

S přáním krásného léta a spokojené dovolené

Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 27.06.2019