Slovo starosty

Starosta MČ Praha 8 Ondřej Gros
Milí spoluobčané,
ačkoli Praha 8 patří mezi nejrozsáhlejší městské části české metropole, na jejím území se nenachází ani jedna železniční zastávka. Přitom jsou to právě osobní vlaky, které se v posledních letech stávají stále pevnější součástí městské integrované dopravy. I proto se nynější vedení osmého obvodu rozhodlo podpořit studii železničních zastávek v Karlíně a Libni. Nepochybuji o tom, že jejich případný vznik by si našel nemalou oblibu a pro řadu občanů by znamenal podstatné zvýšení
dopravního komfortu. Přestože rozhodující slovo bude mít především Správa
železniční dopravní cesty, která ponese i finanční náklady, u vedení radnice Prahy 8
má záměr podporu.

V aktuálním vydání Osmičky najdete i pokračování seriálu o původu názvů ulic a prostranství v Libni. Jako tamnímu rodákovi se mi u všech těch jmen připomíná dětství a asi jsem nebyl sám, kdo v podvečer nejen v libeňských ulicích s kamarády vymýšlel skopičiny. Podobně zajímavá je i další část exkurze do historie našich sídlišť, tentokrát věnovaná tomu ďáblickému. Předpokládám, že především pro starší čtenáře časopisu jsou návraty do minulosti včetně působivých dobových snímků atraktivní, a proto v dalších číslech v nich budeme pokračovat.

Opět se blíží oblíbená akce Sportuje celá Praha 8, tak se nezapomeňte přihlásit. Vše potřebné najdete na www.praha8.cz. Na své si přijdou milovníci nohejbalu, volejbalu, pétanque, malé kopané, tenisu i jiných druhů sportu.

Léto se překlápí do své druhé poloviny. Přeji všem, abychom si jeho zbytek vychutnali plnými doušky. Rybářům ať berou, houbařům ať rostou, zahrádkářům ať „zrajou“ a nám ostatním rovněž jen to dobré.

Hezký zbytek prázdnin přeje

Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 22.07.2019