Slovo starosty

Vítání občánků, starosta Ondřej GrosMilí spoluobčané,
máme tu listopad, jeden z méně vlídných měsíců. Letos je především měsícem oslav třiceti let pádu komunistického režimu. Ano, už je to třicet let, co se během pár dní socialistický režim v čele se směšným Milošem Jakešem zhroutil pod náporem občanské nespokojenosti. Pohledem zpět jsme možná svobodu získali až příliš snadno – a dnes už si jí podle mého názoru tolik nevážíme.

Vraťme se však zpět k dění aktuálnímu a především komunálnímu. Na konci září jsem měl obrovskou čest ocenit čestným občanstvím čtyři vynikající osobnosti Prahy 8. Ještě jednou bych chtěl poděkovat všem, kteří se na tomto ocenění podíleli, a také zastupitelům, kteří pro udělení právě těchto čestných občanství hlasovali. A zde všem čtyřem novým čestným občanům pogratulovat. Více se dočtete v tomto vydání Osmičky.

Mnohem méně příznivou věcí však je faktický odklad řešení situace okolo rekonstrukce Libeňského mostu ze strany hlavního města Prahy o celé roky. Naše městská část na to reagovala s velkým znepokojením. Rada MČ Praha 8 požaduje ve svém usnesení především záruky bezpečnosti. Jde přece o to, že přes most v havarijním stavu jezdí denně tramvaje s tisíci lidmi. A to už opravdu není legrace.

Ale nechtěl bych svůj úvodník končit pesimisticky. Listopad je vlastně i jakýmsi předstupněm vánočního měsíce. Období, které bychom si měli užívat a ještě více myslet na ty druhé. Tak na to všichni pamatujme.

Hodně sil přeje


Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 30.10.2019