Slovo starosty

Starosta MČ Praha 8 Ondřej GrosMilí spoluobčané,
na úvod si dovolím jen kratičkou úvahu. Máme za sebou oslavy třicátého výročí pádu komunistického režimu. A myslím, že máme všichni o čem přemýšlet. Nechybí nám po třech dekádách vzájemná úcta a respekt? Není pro nás zastánce odlišného názoru nepřítel, kterého je nutno ukřičet, potřít a vyřadit z diskuse? Jako bychom zapomněli na jednu z nejdůležitějších věcí, která ke svobodě a demokracii patří, a tou je věta: „Hluboce a naprosto s vámi nesouhlasím, ale vždy budu prosazovat, abyste to mohl svobodně říkat.“ Jsem přesvědčen, že by nám trocha pokory rozhodně neuškodila.

Vstupujeme do posledního měsíce v roce, čekají nás vánoční svátky, kdy bychom si měli uvědomit, co pro nás má skutečnou hodnotu. A tou jsou naši blízcí, naše rodiny, dobří přátelé. Zastavme se na chvíli v každodenním shonu, najděme si chvíli a dejme svým blízkým najevo, jak jsou pro nás důležití a jak je máme rádi. Vánoce jsou k tomu nejlepší příležitost. Tyto svátky jsou vyvrcholením celého roku a jsou symbolem usmíření.

Měli bychom mít v tento čas na paměti, že nic v našich životech nemá větší hodnotu, než jsou mezilidské vztahy. Všechny ostatní věci působí rušivě a jsou pomíjivé. Já osobně si například velmi vážím svých oponentů, kteří se mě nesnaží umlčet jen proto, že mám jiný postoj či světonázor. Cítím to stejně i já vůči nim.

Radnice Prahy 8 připravila ve spolupráci se sponzory, kterým záleží na místě, kde podnikají, rozsvěcení tří vánočních stromů. Doufám, že se pod nimi s mnohými z vás setkám a popovídáme si u vonícího svařeného vína třeba o tom, co bychom chtěli na naší rodné „osmičce“ udělat, aby se nám tady žilo zase o něco líp.

Přeji vám, milí spoluobčané, v nadcházejícím období pevné nervy, co nejhezčí Vánoce a šťastný Nový rok. A do roku 2020 hodně zdraví a štěstí.


Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 25.11.2019