Slovo starosty

Slovo starosty – květen 2021Vážení a milí spoluobčané,
přicházejí májové dny, které po nejstudenějším dubnu od roku 1941 snad již přinesou tolik očekávané oteplení, a to nejen ve smyslu počasí.

Radost mi udělaly děti, které se konečně vrátily alespoň zčásti do školních lavic, přestože jim bylo vládou nařízeno testování, navíc ne příliš vhodnými antigenními testy. Musím se zde poklonit jim i jejich rodičům, jelikož to zvládají trpělivě. I tak jsem při příležitosti návštěvy ministra zdravotnictví v naší mateřské škole apeloval, aby co nejdříve pro děti testování probíhalo šetrnějšími PCR testy ze slin. Tyto testy a jejich financování veřejně požadují i naši sousedi z Prahy 9, které jsme samozřejmě podpořili.

Dobrou zprávou pak určitě je, že po několik let trvajícím byrokratickém martyriu získává Praha 8 do svých rukou bohnický „hřbitov bláznů“. O ten usiloval nynější místostarosta Jiří Vítek a já mu upřímně gratuluji, že se mu tento sen podařilo dotáhnout. Věřím, že se tam zanedlouho uvidíme při jím vedené zajímavé noční a možná lehce strašidelné prohlídce.

S přicházejícím květnem doufám, že se situace s koronavirem natolik zlepší, aby se uvolnily další aktivity, jako je sport, který potřebují děti, ale i my dospělí doslova jako sůl. Vždyť jsme se na hřištích nesetkali již dlouhé měsíce. Samozřejmě si velmi přeji, aby se mohli konečně nadechnout i naši podnikatelé a živnostníci. Držme si palce!

Příjemné májové dny přeje


Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 22.04.2021