Slovo starosty

Slovo starosty – červen 2021Vážení a milí spoluobčané,

v květnu se konečně začala uvolňovat proticovidová opatření, více dětí zamířilo do školy či na hřiště, konečně se můžeme důstojně najíst na předzahrádkách restaurací a snad už se konečně pomalu vrátíme k normálnímu životu, který nám koronavirus tak nemilosrdně hatil.

I tak mne velmi mrzí přístup ministerstva zdravotnictví k našemu společnému projektu s vedením FN Bulovka, kterým mělo být velké očkovací centrum v Kulturním domě Ládví. Tento projekt byl škrtem pera zastaven den před schválením smlouvy o spolupráci. Ministrovi zdravotnictví jsme do dnešního dne nestáli ani za odpověď, zda a kdy by bylo možné toto vakcinační centrum přece jen zprovoznit. Asi nemá čas pro všechny své kauzy nic takového řešit.

Abychom však nebyli pouze skeptiky. V červnu se na nádvoří Libeňského zámku uskuteční Léto hereckých osobností, na kterém budou k vidění divadelní i filmové hvězdy, a byl bych rád, aby se stalo jakýmsi signálem, že nás nějaký koronavirus jen tak nepoloží.

Další kulturní i kulinářské akce pak proběhnou i na Ládví, kde je spolu s naší radnicí pořádá místní pivovar Cobolis. Určitě je to příležitost vydechnout si po náročném období u dobrého jídla i pití, i když samozřejmě bude nutno zachovat ještě jistou opatrnost a řídit se možnými hygienickými pravidly. Více najdete v tomto vydání časopisu.

Jestli se však na něco opravdu moc těším, pak je to vítání nových občánků, které se uskuteční v polovině června. Nemohlo se konat opravdu dlouho a i to, že malé ratolesti přivítáme jako občany naší městské části, je znakem, že jsme z nejhoršího venku.

Krásný červen všem přeje

Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 20.05.2021