Slovo starosty

Slovo starosty – červenec a srpen 2021Vážení a milí spoluobčané,

začalo nám léto, které snad konečně po studeném jaru přinese oteplení. A to nejen to způsobené sluníčkem, ale také společenské, které nám po zklidnění pandemie dovolí normálně žít. I proto jsem se po tom, co na mne přišla řada, nechal konečně očkovat. Dovolím si očkování doporučit zvláště mladším, protože si už opravdu nikdo nepřejeme nové vzedmutí viru.

Jednou ze záležitostí, které přesahují Prahu 8, je naše snaha, aby 27. květen, den heroického útoku odboje na krutého zločince Reinharda Heydricha, byl vyhlášen významným dnem ČR, a zapsal se tak navždy do našich kalendářů. Aby i naši potomci za mnoho let při pohledu na toto datum věděli, co se ten den událo, jak důležité to bylo pro naši budoucnost, a brali si příklad z toho, jak za svou svobodu bojovali jejich předci. Proto byly osloveny naší městskou částí obě komory parlamentu a zároveň byla odstartována petice, kterou může podepsat každý z nás. Věřím, že při připomínce 80. výročí již bude tento den opravdu i zákonem uznán jako významný.

Červenec bude u nás na osmičce ve znamení sportu, kterému bylo konečně umožněno znovu soutěžit. Ve Svoboda parku u ZŠ Dolákova proběhne dalšívelká softbalová událost – mistrovství Evropyjuniorek. Je to i další vyznamenání pro Joudrs, náš softbalový klub, který dostal příležitost toto evropské zápolení spolupořádat. V tomto čísle Osmičky naleznete více informací i dárek v podobě celodenní vstupenky. Sám určitě na některý z mačů našich dívek zavítám a podpořím je i svými hlasivkami.

Přeji dětem, aby měly co nejkrásnější prázdniny, a nám všem klidné a příjemné letní měsíce.

Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 20.06.2021