Slovo starosty

Slovo starosty – září 2021Vážení a milí spoluobčané,

prázdniny a dovolené pomalu končí, my všichni se opět vracíme do všedních pracovních dnů, děti do škol a zvlášť v začátcích po návratu k pracovním a školním povinnostem nás většinou čeká něco nemilého stresu. Inu, nenechme si vzít dobrou náladu načerpanou v létě a přenesme si ji i do začátku září.

Je všeobecně známo, že letošní září bude ve znamení vrcholící kampaně před volbami do poslanecké sněmovny. Často je takové období plné vzájemných útoků a osočování, mediální hysterie a nervozity. Udržme si nadhled, nenechme se znechutit a vybírejme své favority uvážlivě. Ti námi zvolení budou rozhodovat o dalším vývoji v naší republice a všichni si přejeme, aby to dělali k naší spokojenosti.

Avšak pojďme zpět k nám do Prahy 8. Rád bych poděkoval všem členům softbalového klubu Joudrs za perfektní organizaci evropského šampionátu juniorek, který se konal v červenci. Byl to skvělý sportovní zážitek i proto, že naše děvčata dokázala bez porážky vybojovat zlaté medaile. Pro osmou městskou část bylo ctí být partnerem této sportovní události a pro mne osobně byla nejpříjemnější slova chvály od domácích i zahraničních hostů, jak skvělý areál u ZŠ Dolákova máme. Zároveň i na tomto místě gratuluji jak našim děvčatům, tak jejich kouči, zakladateli softbalu v Bohnicích Tomáši Kusému. Skvělá práce!

V sobotu 28. srpna proběhne po dlouhé době větší akce organizovaná naší městskou částí, a to Libeňské slavnosti. Oslavíme společně 120. výročí připojení Libně ku Praze. Určitě přijďte jak za zábavou, tak něco dobrého sníst či vypít. Osobně tam jako rodilý Libeňák nemohu a nebudu chybět. Podrobnosti naleznete na konci tohoto vydání Osmičky.

Příjemný start do září a pevné zdraví přeje

Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 23.08.2021