Slovo starosty

Slovo starost – listopad 2021Vážení a milí spoluobčané,
rád bych v úvodu vyjádřil svou radost, že volební účast v naší městské části dosáhla téměř 68 procent. Je vidět, že nám v Praze 8 není lhostejná budoucnost naší republiky, že se voleb aktivně účastníme a máme zájem ovlivnit, co se u nás bude dít. Bylo by opravdu hezké, kdyby takový zájem panoval i ve volbách komunálních, které mají rozhodující vliv na to, jak se bude žít přímo v Praze i u nás na „osmičce“. Věřím, že i za rok na přelomu září a října se účast bude pohybovat ve vyšších číslech, než tomu bylo doposud.

Přejme si zároveň, aby se jednání o složení nové vlády netáhla příliš dlouho. V současnosti, kdy se nám komplikuje ekonomická situace, ceny letí vzhůru a nečekají nás snadné časy, je třeba, aby bylo nové vedení státu brzy ustaveno a začalo usilovně pracovat. Problémů má náš stát hodně a nové vládě asi nebude co závidět.

Na radnici jsme již tradičně ocenili významné osobnosti osmé městské části, a to formou čestných občanství. Bylo mi velkou ctí alespoň touto cestou vyjádřit úctu lidem s nezpochybnitelným celoživotním dílem a životním postojem. Děkuji zároveň všem kolegům ze zastupitelstva, že návrhy na čestná občanství schválili ve vzácné jednotě.

V poslední době mi dělá radost také to, jak v Praze 8 bují spolkový a komunitní život, jak se daří obnovovat a držet dlouholeté tradice. Skauti z Kobylis oslavili sté výročí – o tom se dočtete v tomto vydání Osmičky. Na radnici jsme také vyvěšením vlajky připomněli Památný den sokolstva, který je součástí kalendáře jako významný den od roku 2019. V této souvislosti věřím, že se stejně tak podaří v zákonodárném sboru prosadit, aby byl významným dnem i 27. květen. Bylo by skvělé, kdybychom jej měli již příští rok při příležitosti 80. výročí Operace Anthropoid.

V nové Osmičce bych vám doporučil i milý rozhovor s dlouholetým občanem Prahy 8 Pavlem Barákem, který hovoří o svém zajímavém koníčku. Víc na tomto místě neprozradím, určitě si jej přečtěte.

Klidný listopad vám přeje

Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 21.10.2021