Slovo starosty

Slovo starosty – únor 2022Vážení a milí spoluobčané,

rozjezd nového roku 2022 máme za sebou. Bude rokem mnohých výročí, slavíme totiž sto let od připojení Karlína, Bohnic, Kobylis, Střížkova a Troji k takzvané Velké Praze. Připomeneme si ho i během Karlínského masopustu, který se má konat koncem února, a já věřím, že nám jej tentokrát už koronavirus nezkazí. Loni mi právě masopust hodně chyběl.

V souvislosti s Karlínem přišla v lednu jedna z lepších zpráv. Byla oficiálně zahájena stavba lávky, která tuto čtvrť propojí s ostrovem Štvanice a Holešovicemi. Už za rok a čtvrt bychom měli přejít pěšky, přejet na kole či bruslích po nové lávce. Na tomto projektu je zřetelné, jak důležitá je v podobných věcech kontinuita. Celá věc byla totiž započata již v minulém volebním období a definitivně bude hotovo v tom příštím. Tak ať se hlavně vše podaří bez komplikací.

Vraťme se však ještě zpět k výročím z úvodu. Letos v květnu uplyne již osmdesát let od útoku našich hrdinů na nenáviděného Reinharda Heydricha. Už v těchto dnech probíhají přípravy, abychom toto jubileum opravdu důstojně připomenuli. Podobně jako si v nedalekých Nehvizdech připomněli na konci prosince výročí výsadku Anthropoid. Tento akt jsme za naši městskou část také navštívili a uctili památku položením věnce, stejně jako nová paní ministryně obrany Jana Černochová, zástupci velvyslanectví Slovenska a Velké Británie a mnoho dalších významných hostů. Věřím, že u nás v Praze 8 bude vzpomínka opravdu povedená a důstojná.

Dvojkový rok bude tedy na různé události nabitý, a já přes to, že tu máme takzvaný omikron, věřím, že to bude rok nového startu po covidové pandemii. A na jeho další dny a měsíce se těším.

Hezký únor přeje

Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 19.01.2022