Slovo starosty

Vážení a milí spoluobčané,

Slovo starosty – prosinec 2021nastává prosinec, adventní čas, kdy bychom se měli na chvilku zastavit a zamyslet nad svým životem, nad hodnotami, které v životě preferujeme. Zda to, co nám přišlo v každodenním shonu důležité, není nakonec vlastně tak trochu zbytné. V době, kdy nás opět trápí růst pandemie, kdy všichni doufáme, že už ji konečně překonáme, je to, myslím, dvojnásob důležité.

Sám jsem teď v posledních dnech podobným zamyšlením prošel. Důležité je opravdu především to, abychom byli zdraví, měli pevné rodinné zázemí a dokázali čelit protivenstvím, které život přináší. Proto si, prosím, právě v předvánočním období udělejme čas na své blízké.

Jsem rád, že se podařilo navázat partnerství se spolkem Velký mlýn a Městskou knihovnou v Praze, a v libeňském podzámčí tak vznikne právě pobočka knihovny včetně příjemného zázemí, kde si návštěvníci budou moci dopřát nejen dobrou kávu. Celý projekt je nyní na úplném začátku, věřím však, že se ho podaří dotáhnout do úspěšného konce a Löwitův mlýn nalezne již v příštím roce smysluplné kulturní využití.

Druhá věc, která mne nejen jako bývalého hokejistu těší, je, že se po roční přestávce způsobené lockdownem,bude „na osmičce“ opět bruslit.
A to na třech kluzištích – v Libni, v Kobylisích a na bohnickém sídlišti. Bruslení prostě k nastávající zimě patří a pohyb venku na vzduchu všichni potřebujeme. Zároveň před začátkem adventu rozsvítíme pět vánočních stromů. Všem dárcům, kteří radnici stromy věnovali,
velmi děkuji, protože tento každoroční rituál mám opravdu velmi rád. A zároveň se velmi těším, až se u nich uvidíme.

Klidné Vánoce, pevné zdraví a hodně štěstí přeje

Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 18.11.2021