Slovo starosty

Slovo starosty – leden 2022Vážení a milí spoluobčané,

máme tu nový rok a já pevně věřím, že ten už bude opravdu lepší než poslední dva, které máme za sebou. Z celého srdce to přeji nám všem.

Adventní období v závěru roku mi přineslo několik radostných chvil. A to především úspěch charitativního projektu Srdce osmičky, který již podruhé zorganizovala paní místostarostka Vladimíra Ludková. Podařilo se obdarovat ty, jejichž situace není dobrá a nemohou si často dovolit třeba nové oblečení. Jsem opravdu ze srdce rád, že se mezi námi našlo tolik lidské sounáležitosti. Chtěl bych tímto všem, kteří se na projektu podíleli, upřímně poděkovat.

Podruhé jsem podobně hezký pocit prožíval na charitativním koncertu Aleše Brichty v Libeňském světě, kde se podařilo shromáždit velmi pěknou sumu, která putuje osmičkovému Klokánku. Jak je vidět, rockeři, ale nejen oni, mají dobré srdce.

Co mě však poněkud rmoutilo, bylo agresivní chování, doufám, menšiny pacientů s koronavirem, o které se obětavě a ze všech sil starají zdravotníci v nemocnici Na Bulovce. Proto jsem nemocnici navštívil, lékařům, sestrám a všem, kteří vykonávají obrovsky náročnou práci na covidových odděleních, jsem veřejně poděkoval. Naši podporu si zcela jistě zaslouží, podobně jako tomu bylo v začátcích pandemie.

Prosinec mi však dodal víru, že v novém roce 2022 už bude lépe. A zároveň mi dodal chuť do další práce, aby se nám všem žilo v Praze 8 dobře.

Milí spoluobčané, do roku 2022 vám přeji pevné zdraví, hodně štěstí a mnoho radosti.

Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 19.12.2021