Slovo starosty

Vážení a milí spoluobčané,
Slovo starosty – březen 2022
konečně se blíží jaro, které se v letošním roce jeví mnohem veseleji, než tomu bylo v letech minulých. Osobně jsem velmi rád, že se svobodně nadechujeme, abychom se mohli v maximální míře vrátit k normálnímu životu. První akcí, která nás záhy čeká, je tradiční Karlínský masopust, o který jsme byli loni ochuzeni. A zároveň byl v roce 2020 poslední větší kulturní událostí před vypuknutím koronavirové pandemie. Na tom letošním si zároveň slavnostně připomeneme století od chvíle, kdy se Karlín stal součástí Prahy. Věřím, že se organizátoři vytáhnou podobně, jako to uměli již „před covidem“.

Únorové zastupitelstvo schválilo rozpočet městské části, který pokračuje v šetrném duchu. Přesto se v něm našlo více peněz na investice, a to především do školství. Nejvíc rád jsem však kvůli tomu, že jsme dokázali najít citelně více peněz na granty do oblasti dětského sportu. Navíc by letos měly být tyto prostředky k dispozici dříve než v minulých letech, jelikož by je zastupitelstvo mělo projednat a schválit už v dubnu. Zde jistě platí, kdo rychle dává, dvakrát dává.

Potěšující byl i zájem snoubenců o mimořádný svatební den, který jsme vyhlásili na úterý 22. února. Termíny se podařilo zaplnit, náš odhad tedy vyšel celkem přesně. Všem novomanželům přeji i zde mnoho štěstí, zdraví a především vzájemné lásky.

V závěru tohoto úvodníku si dovolím připomenout, že březen je již podesáté Tulipánovým měsícem, ve kterém organizace Amelie prolamuje
tabu spojená s onkolologickým onemocněním. V březnové Osmičce si tak můžete přečíst rozhovor s paní ředitelkou Michaelou Čadkovou
Svejkovskou, která má ve svém záslužném počínání naši plnou podporu.

Krásný březen přeje


Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 16.02.2022