Slovo starosty

Slovo starosty – duben 2022Vážení a milí spoluobčané,

v minulém úvodníku psaném před zahájením barbarské Putinovy invaze na Ukrajinu jsem doufal, že se konečně nadechujeme po pandemii a že nás snad již čekají lepší časy. Bohužel ruský režim situaci změnil a na Ukrajině probíhá opravdová tragédie. Je nutné jasně říci, že se Putinova armáda dopouští zločinů, před kterými utíkají především ženy s dětmi, aby si zachránily zdraví a život. Muži brání svou zemi. A my teď musíme pomáhat nejlépe, jak umíme.

Rád bych proto i na tomto místě poděkoval všem, kteří se v této pomoci angažují, pořádají sbírky, poskytují ubytování ve svých penzionech či ubytovnách, věnují se dětem či poskytují práci uprchlíkům. Vím, že ani v naší zemi teď není ekonomicky lehká situace. O to víc si všech, kteří pomáhají, vážím.

V minulých dnech poněkud zapadlo, že se povedlo dovést k úspěšnému završení naši loňskou iniciativu. V červnu 2021 vedení Prahy 8 požádalo obě komory parlamentu o novelizaci zákona o státních svátcích a významných dnech, aby se 27. květen – den útoku na Reinharda Heydricha – stal významným dnem České republiky. Tato novelizace byla schválena a do kalendáře přibyl Den národního vzdoru na památku všech,
kteří se postavili nacistické tyranii a pomohli při likvidaci tehdejšího zastupujícího říšského protektora. Je třeba poděkovat nejen poslancům a senátorům, kteří naši žádost vyslyšeli, ale také všem, kteří podepsali petici na podporu tohoto záměru.
Děkuji!

A co mne zaujalo v dubnové Osmičce? Rozhodně článek o domácí pečovatelské péči na straně 22. Je dobré vědět, že se neza
pomíná na naše starší spoluobčany, kteří potřebují pomoci v domácím prostředí. Práce je to záslužná, ale nelehká. Zaslouží si naši úctu.

Krásné Velikonoce a příjemný duben přeje


Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 23.03.2022