Slovo starosty

Slovo starosty - únor 2023
Vážení a milí spoluobčané,

pomalu vstupujeme do nejkratšího měsíce v roce, teplotní situace nám vzhledem k cenám energií zatím přeje – snad nám to vydrží. Únor je pro mne měsíc, ve kterém je cítit blížící se jaro. Mám ho opravdu mnohem raději než tmavou a chladnou zimu.

Ještě před začátkem února budeme znát nového prezidenta naší republiky. Toto číslo Osmičky se k vám dostane ještě před druhým kolem voleb, kdy se bude definitivně vybírat nástupce současného prezidenta Miloše Zemana. Přestože nejsem přesvědčený, že je přímá volba hlavy státu úplně vhodná pro naši zemi a její ústavní systém, věřím, že se nad svou volbou všichni důkladně zamyslíme a především volit přijdeme. Za to vám předem děkuji. Ocenění si také zaslouží všichni členové volebních komisí, díky kterým proběhlo první kolo naprosto bez problémů.

Dětem končí první pololetí a doufám, že se na vysvědčení objeví známky, které jim i rodičům přinesou radost a spokojenost. A pokud to přece jen nedopadne úplně podle představ, ve druhé části školního roku je přece příležitost všechno vylepšit. Letos přicházejí ihned po vysvědčení jarní prázdniny. Všem přeji, aby si je užili a během volného týdne načerpali novou energii před návratem do lavic.

Těsně po polovině měsíce nás čeká velmi oblíbený Karlínský masopust. Už se na něj jako každý rok velmi těším. Věřím, že se stejně jako loni vydaří a že si rej masek užijí hlavně děti. My dospělí si pak dáme něco dobrého, poklábosíme se známými a sousedy a prožijeme příjemnou sobotu.

Hned po masopustu nás pak čeká nejdůležitější zasedání zastupitelstva v roce, jelikož se na něm bude schvalovat rozpočet naší městské části. I když je letos jeho sestavení poměrně tvrdý oříšek, jsem přesvědčen, že se nám jej podaří sepsat a odhlasovat v solidní podobě. V takové, která nám zajistí, aby „na osmičce“ všechno dál fungovalo ke spokojenosti vás občanů.

Pohodový únor přeje


Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8


Mohlo by vás také zajímat
Zveřejněno: 18.01.2023