Slovo starosty

Slovo starosty - březen 2023Vážení a milí spoluobčané,

začíná březen, jenž nám konečně přináší jaro, které jsme očekávali toužebněji než v minulých letech. Vždyť letos jsme ze zimy měli obavy, před rokem vypukla barbarská invaze putinovských hord na Ukrajinu. Museli jsme se postarat o mnoho válečných uprchlíků, moskevský režim se navíc pokusil využít svého energetického postavení jako zbraně proti nám a dalším evropským zemím.

V polovině února, kdy tyto řádky vznikají, se již dá říct, že jsme tuto situaci s problémy zvládli. Nebylo to nic lehkého, to dobře vím, mnozí z nás mají napjatý rozpočet doposud. Ať je to ten rodinný, či firemní, nebo nakonec i rozpočet městské části. Ten se letos sestavoval opravdu velmi obtížně, mohu dokonce napsat, že nejobtížněji, co pamatuji. Přes to všechno se dá říct, že jsme všichni silnější a odolnější, než jsme si sami mysleli. A to je přece velmi dobrá zpráva.

Co se týče fungování komunální sféry, s jistou úlevou je třeba přijmout fakt, že se konečně ustaví nové vedení Prahy. Nekonečná vyjednávání a nejistota, kdo tedy nakonec zasedne na Mariánském náměstí, ztěžovala fungování pražských městských organizací a nic dobrého nepřinesla ani radnicím městských částí. Je vidět, jak je důležité umět jednat s respektem k partnerům a dokázat se shodnout na kompromisu. Bohužel, toto zvolení zastupitelé hlavního města opravdu nepředvedli. Snad se jim už bude dařit lépe v další práci pro naši krásnou Prahu. To přeji novému vedení metropole i nám všem.

V březnu také slavíme dva důležité dny. Jeden, který skoro dokonale zprofanovali komunisté za své dlouholeté vlády – Mezinárodní den žen. Někteří z nás si ještě pamatují, jak se v té době tento den slavil. Dnes bych především chtěl všem ženám ze srdce poblahopřát a poděkovat už bez tehdejších ideologických nánosů. Druhým významným okamžikem je Den učitelů. Těm patří velké díky za jejich každodenní práci s dětmi a mládeží, která rozhodně není lehká. Paní učitelky i páni učitelé si zaslouží poděkování a hlavně podporu od nás rodičů, protože jen naše vzájemná důvěra a spolupráce prospívá našim dětem v jejich cestě za dobrým vzděláním.

Co nejhezčí začátek jara přeje


Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8


Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 16.02.2023