Slovo starosty

Slovo starosty - červen 2023Vážení a milí spoluobčané,

červen snad už přinese trochu letní počasí, stejně tak jako čerstvé plodiny z českých polí a zahrádek. Jako amatérský kuchař se na ně vždy moc těším, a to hlavně na voňavé jahody, které milují naše děti. Nakoupit si je můžete od prověřených prodejců třeba v rámci farmářských trhů na Karlínském náměstí, o čemž se dočtete i v aktuálním čísle Osmičky.

Když už jsme u gastronomie, rozhodně si nenechte ujít dvě akce, které se konají na prostranství před Kulturním domem Ládví. Ta první se uskuteční poslední květnový den a přinese jedinečnou příležitost ochutnat exotické pokrmy z různých zemí celého světa, a to za doprovodu bohatého kulturního programu. Neméně zajímavý bude i Beer & food festival k 5. výročí várky piva z pivovaru Cobolis 23. června. Těším se, až se na nich s vámi potkám.

V tomto vydání si ještě trochu připomeneme 81. výročí operace Anthropoid, a to zajímavým rozhovorem se známou scénáristkou Lucií Konášovou. Seznámí vás se vznikem dvoudílného filmu Operace Silver A, od jehož natočení uplynulo již 16 let. Příprava takového historického snímku musela být velmi obtížná a děkuji tímto nejen paní Konášové, ale i ostatním tvůrcům podobných děl, která připomínají jak důležité momenty našich dějin, tak hlavně oběti a hrdiny temných dob.

Sportovní fandy chci ještě upozornit, že na straně 19najdou volnou rodinnou vstupenku na blížící se evropský šampionát juniorek v softbalu. Pojďme podpořit český tým, v němž se objeví i několik hráček bohnických Joudrs.

Příjemný červen přeje


Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8


Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 17.05.2023