Slovo starosty

Slovo starosty - září 2023Milí spoluobčané,

pomalu končí prázdniny a dovolené, které jsme si, doufám, všichni užili co nejlépe. Dětem začínají opět školní povinnosti. Všem držím palce, aby se jim v lavicích líbilo a především dařilo, pedagogům se pak sluší popřát hodně sil a trpělivosti, zvlášť v samotném začátku školního roku.

Rád bych se zmínil o události, která nejen mně udělala velkou radost. Ve Velkém mlýně pod Libeňským zámkem byla dokončena rekonstrukce a vzniklo tam kulturní centrum s pobočkou městské knihovny a kavárničkou. Rád bych zde poděkoval především kolegovi místostarostovi Jiřímu Vítkovi. A pak hlavně Pavlu Kocourkovi a Barboře Růžičkové ze spolku Velký mlýn, kteří ve spolupráci s naší městskou částí tento projekt vybudovali. A dík patří také našim partnerům, tedy Městské knihovně Praha a Českému rozhlasu.

Když jsme se ke konci roku 2021 poprvé sešli nad plány, nebylo jednoduché se do projektu pustit. Viděli jsme před sebou hromadu nejrůznějších překážek faktických i byrokratických. I během téměř dvouleté práce ve mlýně se našlo hodně lidí, kteří nešetřili někdy hodně nevybíravou nebo účelovou kritikou, či byli jen obyčejně negativističtí. Ale vydrželi jsme, projekt byl dotažen do úspěšného konce a přiznávám, že z něj mám opravdu srdečnou radost. Rád vás do Velkého mlýna zvu, ať už k dobré knize, či na výbornou kávu a vynikající koláče, které zde podávají. Oficiální odemčení se koná 4. září po poledni.

V září také proběhne slavnostní ceremoniál u příležitosti udělení čestného občanství městské části Prahy 8. Jsem přesvědčen, že zastupitelstvo schválilo tento titul pro opravdu skvělé osobnosti a je mi velkou ctí, že budu moci opět předat tato ocenění za celoživotní práci a občanské postoje. Rozhovor s jednou z oceněných, s paní Miloslavou Starou pak nabízí i toto číslo našeho časopisu.

Konec prázdninových dní i začátek září bude také plný mnoha kulturních akcí. Zmíním zde alespoň jednu, kterou pořádá radnice 2. září ruku v ruce se spolkem Bohnice žijí ve Statku Vraných a jeho okolí. Program je nabitý a zajímavý, bude určitě o co stát.

Hezký konec prázdnin
a úspěšný začátek září přeje


Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8


Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 24.08.2023