Slovo starosty

Slovo starosty - leden 2024Vážení a milí spoluobčané,

vstupujeme pomalu do roku 2024. Ten letošní rok nebyl vůbec jednoduchý, jak jistě víte sami. Potýkali jsme se s mnoha a mnoha problémy, které vycházely z velmi složité bezpečnostní, ekonomické i energetické situace.

Na začátku nového roku si však dovolím projevit naději, že to už bude po krůčcích lepší, že se v naší zemi podaří zkrotit inflaci a pocítíme i jisté ekonomické oživení, které se projeví také v růstu naší, v posledních letech zkoušené životní úrovně.

Jsem opravdu velmi rád, jaký zájem vzbuzují v Praze 8 všechny akce spojené s charitou, pomocí druhým, kteří se často bez vlastní viny dostali do nezáviděníhodné životní situace. To mi dává naději a víru, že naše společnost není v tak špatné kondici, jak se často dočítáme v médiích. V médiích, která nás den co den zasypávají katastrofickými zprávami či předpověďmi.

Na tomto místě se sluší také ocenit občanskou odvahu a duchapřítomnost. Proto si dovolím poděkovat dvěma spoluobčankám, které poskytly první pomoc a zachránily život muži, jenž náhle zkolaboval v Žernosecké ulici. A také duchapřítomným bohnickým spoluobčanům jdoucím v noci 10. prosince kolem statku Vraných, ve kterém vypukl požár, za okamžité zalarmování hasičů. Těm pak za rychlý a profesionální zásah. Srdečně všem děkuji!

Na závěr si dovolím popřát klidný závěr roku 2023 a mnoho štěstí, zdraví, úspěchů a radosti v přicházejícím roce 2024.


Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8


Mohlo by vás také zajímat
Zveřejněno: 19.12.2023