Slovo starosty

Slovo starosty - únor 2024Vážení a milí spoluobčané,

v úvodníku tohoto vydání časopisu Osmička nemohu nezmínit situaci ohledně Libeňského mostu. Je to vlastně ústřední téma únorového čísla. V lednu byl most kvůli závadě uzavřen, a hlavní město Praha se snad už konečně rozhoupe k tomu, aby se mezi Libní a Holešovicemi postavil most nový. Úmyslně nepíšu oprava, protože zamýšlená „rekonstrukce“ je fakticky stavba repliky.

Více se pak dočtete na straně čtyři, a také v rubrice Hyde park zastupitelů na stranách 10 a 11.

V době vzniku tohoto editorialu probíhají přípravy rozpočtu naší městské části, což je práce každoročně obtížná, ale je třeba podotknout, že je ze všech koaličních stran cítit snaha připravit rozpočet šetrný a zodpovědný. Tak aby se naše městská část nadále rozvíjela. Za to si všem svým kolegům dovolím poděkovat i zde. Věřím, že se letošní rozpočet podaří úspěšně dotáhnout, a také schválit na únorovém zasedání zastupitelstva.

V letošním roce si připomínáme 110. narozeniny slavného spisovatele Bohumila Hrabala a sto let od narození malíře Vladimíra Boudníka. Bude jim věnován půlroční program ve Velkém mlýně, který se po desetiletích nevyužívání probudil k životu v loňském roce. Program naleznete nejen v tomto vydání Osmičky, ale i na lavičkách po celém území Prahy 8.

Jistě se společně potkáme ve Velkém mlýně či jeho okolí na některém z pořadů věnovaných právě těmto velikánům.

Těším se na Vás.


Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8


Mohlo by vás také zajímat
Zveřejněno: 25.01.2024