Smutná zpráva. Zemřel Josef Vavruška

Josef VavruškaZnala ho celá fotbalová Praha. Věčně usměvavý elegán, po kterém se dnes jmenuje tribuna areálu kobyliské Admiry. Takový byl Josef Vavruška, který 4. června 2020 v 92 letech zamířil do fotbalového nebe.

Jeho jméno neodmyslitelně patřilo k Admiře. A to více než 50 let. V klubu působil od roku 1965. Rok dělal vedoucího mužstva starších žáků, poté změnil pozici. „Přišel za mnou tehdejší předseda a nabídl mi, jestli bych nechtěl dělat sekretáře. Tak jsem to zkusil. A trochu se to protáhlo. Jsem totiž takový typ, že kam mě posadí, tam mě najdou,“ zažertoval v jednom z nedávných rozhovorů pro server fotbalpraha.cz. Jako sekretář klubu pracoval až do roku 2017.

Narodil se v Rokytňanech v okrese Jičín. V roce 1958 se pak přestěhoval do Prahy, konkrétně do Kobylis. „Kvůli práci (dělal vedoucího úseku plánování v družstvu zlatníků Soluna – pozn. red.) jsem si tehdy musel udělat maturitu, takže jsem do roku 1965 studoval. Pak už jsem měl volné ruce a mohl začít dělat fotbal. A protože jsem bydlel, a bydlím, blízko Admiry, bylo jasné, že půjdu tam,“ vzpomíná na své začátky v klubu s koňmi ve znaku.

Jako sekretáři mu „pod rukama“ prošly desítky, respektive spíš stovky hráčů. „Bylo jich tolik, že si to ani nejde pamatovat. Měl jsem tu čest potkat se v Admiře ještě s největšími postavami kobyliského fotbalu, pány Antonínem Rýgrem a Josefem Forejtem starším. Kus svého fotbalového umu odvedl v Admiře i Robert Segmüller, svého času nejlepší kanonýr pražské Slavie,“ řekl Vavruška.

Poslední rozloučení s Josefem Vavruškou se uskutečnilo 15. června na stadionu Admiry. Vzdát hold přišly desítky lidí. Nechyběl ani starosta Prahy 8 Ondřej Gros, dlouholetý hráč FK Meteor Praha, hlavního rivala Admiry v osmém obvodu.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
 Vzpomínka na Josefa VavruškuMohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 15.06.2020