Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla šest a tři
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Dotaz na domov duchodcu (Ivana Pikousova 04.07.2019 12:36) – Sociální problematika
  Sdílet
  Dobrý den, měla bych dotaz. Kdy bude dostavěn a otevřen domov důchodců v ul. Řešovská, Praha Bohnice? Dále pak jak je možné si tam podat žádost? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem PIKOUSOVA
  • Odpověď: (08.07.2019 14:50)
   Vážená paní Pikousová,

   Zřizovatelem zařízení a realizátorem výstavby je soukromý subjekt, kdy podle informací, které máme, je ukončení stavby plánováno přibližně za 1,5- 2 roky. Domov seniorů Bohnice na ulici Řešovská by měl představovat projekt seniorského bydlení, kdy by se jednalo o velkokapacitní zařízení rozdělené na 2 části (kapacita 102 pokojů se sociálním zařízením a 66 bytů). 

   S pozdravem

   pověřená vedením odboru zdravotnictví a sociálních služeb
 • Otázka: bezdomovci v ulici Na hranicích (Daniela Hořejší 28.03.2019 8:16) – Sociální problematika
  Sdílet
  Dobrý den, bydlíme v rodinném domě v ulici Na hranicích (část Bohnice). Za naším domem se usídlili bezdomovci, kteří silně znečišťují okolní pozemek sousedící s parkovištěm u areálu Domova pro seniory Slunečnice. Na znečišťovaném pozemku se nacházejí vzrostlé borovice a duby. Do okolí se šíří zápach. Dá se tato situace řešit? Děkuji.
  • Odpověď: (29.03.2019 9:37)
   Vážená paní Hořejší,

   na základě zaslaných informací bylo v místě (p.č. 523/3 k.ú. Bohnice) provedeno místní šetření ve spolupráci s OŽP, při kterém nebylo zjištěno uvedené znečištění pozemku.

   Prosíme Vás proto o upřesnění místa na níže uvedený e-mail. Děkujeme za pochopení.

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení bezpečnosti a krizového řízení
   odbor kancelář starosty (OKS)
  • Odpověď: (09.04.2019 15:02)
   Vážená paní Hořejší,

   ohledně nepořádku na pozemku mezi parkovištěm a rodinnými domy jsme jako OŽP ÚMČ Praha 8 vyzvali vlastníka pozemku (hlavní město Praha) k zajištění úklidu.
    
   S pozdravem
    
   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   pdbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Bezdomovci - Karlín kostel Cyrila a Metoděje (Kateřina Tomková 27.03.2019 8:43) – Sociální problematika
  Sdílet
  Dobrý den mám velkou prosbu. Od víkendu 23.3.2018 v parku u kostela Cyrila a Metoděje se v listí zabydleli dva bezdomovci. Policie byla několikrát kontaktována ale vše dopadlo bezúspěšně vždy se vrátili. Mohl by prosím někdo přijet uklidit to listí aby se tam už nezdržovali? Vypadá to otřesně. Maminky s dětmi chodí okolo oni tam pokřikují a obtěžují okolí.
  Děkuji za odpověď. Pokud budete chtít dodám i fotografie. S pozdravem Kateřina Tomková
  • Odpověď: (01.04.2019 8:56)
   Vážená paní Tomková,

   děkujeme Vám za Váš podnět týkající se pobytu bezdomovců v blízkosti kostela Cyrila a Metoděje v Karlíně. Minulý týden (tj. od 25. do 31. března 2019) naši pracovníci listí a pozůstatky po pobytu bezdomovců uklidili.

   Pokud by v budoucnu došlo k opětovnému výskytu lidí bez domova v této lokalitě, kontaktujte prosím přímo naše oddělení.

   S pozdravem 

   pověřen vedením oddělení okamžitého úklidu
   odbor životního prostředí (OŽP) 
 • Otázka: Hluk z Výstaviště na Kobylisích (Olga Kobec 14.03.2019 18:17) – Sociální problematika
  Sdílet
  Dobrý den, zajímalo by mě jestli se dá něco dělat v případě hluku, který dolehá až do Kobylis? Žijeme na Kobylisích již několik let a nikdy nebyl hluk tak intenzivní jako nyni. Momentálně je na Výstavišti Matějská pouť, které nám duní v bytě prakticky celý den. Neni to sice během nočního klidu, zato je to celý týden a je to hodně nepřijemné. Máme malé dítě a chilka klidu je pro nás duležitá, ale pokud neustále něco duní, dost nám to zhoršuje kvalitu života. A to ani nemluvím o tom, pokud je v leté na Výstaviště nějaká větší akce, cítíme se jako bychom na ni byly aniž bychom chtěli. Velice děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (18.03.2019 11:45)
   Vážená paní Kobec,

   obrátili jsme se ve věci hluku z Výstaviště na Hygienickou stanici hl. m. Prahy, kde nám bylo doporučeno provést měření hlukové zátěže, což nelze zajistit ihned, a ani výsledek měření nemusí být jednoznačný. Navíc právě probíhající Matějská pouť mezitím skončí.

   Váš podnět jsme tedy předali místně příslušnému Úřadu městské části Praha 7, na jejímž území se Výstaviště nachází.

   Děkujeme za upozornění.
   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Narkomani - metro Kobylisy (Jindrich Dlabaja 20.02.2019 13:46) – Sociální problematika
  Sdílet
  Dobry den, na Facebooku jsem cetl, ze pan radni Vitek na rekonstrukci metra Kobylisy - zajem ma o odstraneni holubincu a vycisteni sten od sprejeru.

  Rad bych se v teto souvislosti zeptal, zda radnice planuje take vyreseni problematiky narkomanu na metru Kobylisy. Kazdodenne se zde setkavam se zdrogovanymi lidmi a casto je dokonce vidam, jak si ve vestibulu metra primo pripravuji davku. Dokud budou Kobylisy mistem, kde se mohou narkomani bez rizika postihu schazet a chovat jako doma v drogovem doupeti, tezko se problem vyresi. Steny se premaluji, ale vandalove je znovu znici. A podobne.

  Mate v planu ve spolupraci s policii dohlizet na situaci na metru a alespon projevit snahu tato individua z verejneho prostoru dostat pryc? Jak jsem psal vyse - ti lide se zde chovaji, jako by jim to tu patrilo. A jelikoz je nikdo nepostihuje, vlastne se jim ani nedivim.

  Moc vam dekuji za odpoved a rad bych vas pozadal, pokud je to mozne, o skutecne informace - ne o nicnerikajici fraze ci odkazani na mestskou policii, nebot iniciativa k takovemu kroku muze pochazet klidne od radnice.

  Dekuji vam.
  • Odpověď: (20.02.2019 15:21)
   Vážený pane Dlabajo,

   úklid právě probíhá – Dopravní podnik reagoval velmi rychle. To se ale, bohužel, nedá říci o vytlačení osob, o kterých mluvíte.

   Bohužel, počet těchto osob stále roste, a to díky DROP Inu na Bulovce, který je jediný v Praze, a kam si jezdí drogově závislí pro svoji náhražku. Mnoho z nich využívá Kobylisy jako svoji odpočívárnu, když cestují tramvají.

   Tento problém řeším se státní i městskou policií, bohužel však nelze mít na místě hlídku 24 hodin denně. Problémové osoby jsou vykázány, ale hned po odchodu policie se vrací.

   Další problém je, že když viditelně neznečišťují okolí, neexistuje důvod požádat je o odchod. Svoje práva znají velice dobře, určitě více než povinnosti. Možné řešení je jednoduše zrušit v lokalitě lavičky, což je spíše v kompetenci Dopravního podniku, nicméně MČ Praha 8 může na toto řešení tlačit. Bohužel, ač se nechci nijak vykrucovat, i vzhledem k podstavu strážníků v Praze 8 není možné problém zásadně hned řešit dlouhodobým setrváním hlídky.

   Úplně stejný, ne-li větší problém, je na Bulovce, kde jsem se osobně setkal s vedením nemocnice. Zde dochází ke krádežím, vandalismu, agresivitě, znečišťování okolí... právě kvůli jedinému DROP Inu v Praze!

   Dal jsem v komisi pro bezpečnost návrh směrem k magistrátu:
   1. omezení výdeje náhražky – dnes je to od PO do NE, navrhuji PO-PA
   2. další DROP Iny v Praze (i jejich mobilní verze) – tzn. odlehčit Praze 8

   Ideálním prvním krokem by bylo umístit v Kobylisích mobilní služebnu městské policie. Jsem ale teprve na začátku jednání s vedením magistrátu, který MP zřizuje. Budu apelovat na MP o častější počet hlídek.

   Jestli máte nějaký konstruktivní návrh na řešení, napište, nebo si můžeme sjednat schůzku.

   S pozdravem

   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: Tříkrálový trh 2019 - KD Ládví (Jitka 24.01.2019 10:11) – Sociální problematika
  Sdílet
  Dobrý den,

  mohu se prosím zeptat, proč je Tříkrálový trh 2019 v KD Ládví naplánovaný zrovna na víkend (sobota 23.2. a neděle 24.2), kdy dobíhají v Praze 8 jarní prázdniny (pondělí 18. 2. – pátek 22. 2. 2019). Myslím, že by třeba hodně maminek rádo využilo příležitost dětem něco vybrat a nakoupit, ale budou třeba zrovna ještě na horách. A také informovanost o akci mi přijde, že není moc veliká. Třeba, že by ve školách a školkách byly na nástěnce letáčky. Je to škoda, protože by se třeba vybralo více peněz za prodej věciček, které by se daly dále využít ...
  • Odpověď: (04.02.2019 14:28)
   Vážená paní Jitko,

   děkujeme za dotaz. Tříkrálový trh se pořádá v době, kdy jsme získali prostor v KD. Ostatní časy jsou dlouhodobě rezervovány.

   Avízo na akci budeme do škol a školek umisťovat tento týden.

   S pozdravem

   radní městské části Praha 8
 • Otázka: vycházky CAP, ztěžování práce ze strany SOS (Jaroslava Řezníčková 01.02.2019 10:46) – Sociální problematika
  Sdílet
  Od roku 2008 funguje v DPP Burešova Centrum aktivizačních programů pro seniory (CAP). Kromě kurzů a přednášek je tu velká skupina seniorů, kteří chodí společně na vycházky a výlety. Pondělní vycházky NW pro méně zdatné vede Helena Šandová, společně chodíme pražskou zelení i do okolí Prahy – vycházky jsou dlouhé asi 5 km. Ve čtvrtek má na starost NW pro pokročilejší Luděk Čipera, s ním chodíme kolem Prahy 5 – 10 km, vycházky mají pohodu rodinných výletů. Ve čtvrtek jsou kromě NW výlety RNDr. Miloslava Štulce, které mají profesionální úroveň. Všichni tito tři průvodci nás vodí dobrovolně, v databázi mají asi 200 zájemců, kteří chodí, když se jim to hodí a když je zaujme cíl výletu. Každý týden musí vymyslet novou trasu, nemarodí, většinou nemají dovolenou a to vše za poděkování jednou za rok. Teď však přišla změna – nový paní ředitelka SOS (Sociální a ošetřovatelské služby) Mgr. Vítkovská, chce po našich vedoucích, kteří nejsou zaměstnanci SOS, aby vedli na vycházkách a výletech prezenci, aby každý účastník měl registrační kartičku, a na vycházky nesmí nikdo, kdo není z Prahy 8. Za tu práci, co senioři pro seniory dělají, by jim měl každý ruce líbat a to, že s námi chodí důchodci i z jiných obvodů, hlavně z vedlejšího Proseka, je vizitkou toho, že Praha 8 jim může dát víc, než ostatní obvody. To je na medaili, ne na zákaz. Kdo chodí přírodou za každého počasí po celý rok ví, že dělat prezenci někde na pařezu je dost obtížné, dříve stačil počet účastníků. Proč měnit něco, co dlouhá léta fungovalo, proč obtěžovat lidi, kteří tomu dávají veškerý volný čas?
  Jaroslava Řezníčková, pravidelná účastnice akcí všech tří vedoucích
  • Odpověď: (01.02.2019 11:25)
   Vážená paní Řezníčková,

   potvrzujeme, že jsme obdrželi Vaši zprávu obsahující výhrady k pravidlům při pořádání aktivit v rámci sociální služby CAP.

   Z pověření paní ředitelky Vítkovské Vám sdělujeme, že se s Vámi ráda osobně setká a Vaše výhrady s Vámi prodiskutuje. V tuto chvíli je však na dovolené, k dispozici bude od 13. února 2019.

   Naše organizace si samozřejmě velmi váží všech našich dobrovolníků, kteří svými aktivitami podporují činnost naší sociální služby CAP. Musíme však podotknout, že se jedná o registrovanou sociální službu, která je financována z veřejných zdrojů a podle platných právních předpisů musí splňovat určité náležitosti.

   Děkujeme za Váši iniciativu a velice rádi si s Vámi o tom pohovoříme.

   S pozdravem

   Mgr. Jan Šmída
   metodik sociálních služeb
   Sociální a ošetřovatelské služby Praha 8 - SOS Praha 8
 • Otázka: drogově závislí v areálu MŠ (Tereza Parmová 13.09.2018 14:05) – Sociální problematika
  Sdílet
  Dobrý den,

  reaguji na odpověď p. Straky ze 3.5.2018, který se vyjadřoval k problematice drogově závislých v oblasti Nemocnice na Bulovce. Chci se proto zeptat, v jaké fázi jsou jednání týkající se zřízení daších výdejních míst centra Drop In v rámci Prahy?

  Tíživá situace s drogově závislými osobami, které se srocují či pohybují v okolí Bulovky, samozřejmě trvá.

  Na třídních schůzkách MŠ jsme byli informováni o časté přítomnosti těchto osob na zahradách školek a o nálezech použitých injekčních stříkaček v areálu MŠ (mj. na pískovišti), což se nám rodičům zdá značně alarmující.

  Děkuji předem za odpověď a přeji pěkný den.

  Tereza Parmová
  • Odpověď: (17.09.2018 10:04)
   Vážená paní Parmová,

   zřízení dalšího centra metadonové substituce I. kat. řeší Magistrát hl. m. Prahy. Poslední informace od protidrogové koordinátorky, kterou jsme obdrželi, nebyla pro Prahu 8 příliš příznivá. Stále se nepodařilo najít vhodný prostor pro další centrum metadonové substituce I. kategorie. 

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení bezpečnosti a krizového řízení
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: Bezdomovci v parčíku u školky (Martina Roubová 26.07.2018 23:48) – Sociální problematika
  Sdílet
  Vážená paní, vážený pane,

  bydlím v ulici Hlivická. Jedno moje dítě chodí do školky přes parčík za domem, druhé dítě chodí do ZŠ Hlivická. V parčíku jsou jehličnaté stromy, kterým byly dříve stříhány větve při zemi, aby se pod nimi neschovávali bezdomovci. Nyní jsou větve dostatečné, aby těmto lidem poskytly ochranu. Provizorní toaletu mají v křoví, které je nedaleko a rozhodně se nestresují nedokonalým soukromým. Občas se zdržují i v podzemní "domečku", který se nachází nedaleko školky. Je možné větve opět zkrátit, křoví ideálně odstranit úplně a domeček zamknout tak, aby se tam nedalo dostat? Mám strach o děti. Parčík rozhodně není klidným místem ke hře a odpočinku.

  S pozdravem,

  Martina Roubová
  • Odpověď: (27.07.2018 9:36)
   Vážená paní Roubová,

   děkujeme za Váš podnět. O situaci ohledně lidí bez domova v parčíku víme. U Vámi zmiňovaného „domečku“ však zámek odstranili, aby jej mohli využívat ke svým potřebám. Z uvedeného důvodu byl vstup zavařen. 

   Bohužel se v parku tyto osoby zdržují i nadále. Nyní objednáváme takovou úpravu zeleně, která by pobyt zmíněným osobám v okolí „domečku“ a použití jehličnatých dřevin měla znesnadnit. V okolí PNB se tito lidé vyskytují na více místech a bylo zažádáno o zvýšení kontroly policií. Váš podnět jim bude taktéž předán s upozorněním na nevhodnost výskytu v blízkosti MŠ.

   S pozdravem 

   vedoucí odboru životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Hluk vnikající na můj pozemek z neregistrované kovovýroby a opravárenské činnosti souseda (Martin Chrást 17.07.2018 15:35) – Sociální problematika
  Sdílet
  Dobrý den, na které oddělení, či konkrétní osobu MČ Praha 8 se mohu obrátit s žádostí o konzultaci kroků pro zamezení hluku z kovovýrobní a autoopravárenské činnosti souseda?
  Soused dlouhodobě provozuje výše uvedenou činnost v garáži a na chdníku rodinného domu, převážně ve dny pracovního volna, pracovního klidů a o státních svátcích.
  Hluk úhlové brusky a dalších průmyslových nástrojů vnikající na můj pozemek mě omezuje v užívání vlastního pozemku.
  Podotýkám, že se nejadná o činnost běžné údržby, opravy domu, či pozemku.
  Ústní sousedská dohoda není možná.
  Děkuji.
  • Odpověď: (18.07.2018 8:48)
   Vážený pane Chráste,

   mohl bych Vás požádat o bližší konkretizaci místa (ideálně přímo adresu a identifikaci Vašeho souseda), případně o sdělení, zda se jedná o podnikatelskou činnost nebo činnost ryze soukromého charakteru, a dále, zda tuto činnost vyvíjí soused i v časovém období, kdy je třeba dodržovat noční klid (22.00 až 6.00 hod.). Toto je třeba pro určení funkční příslušnosti odboru, který se tímto problémem má zabývat.

   S pozdravem

   vedoucí odboru živnostenského a správních činností (OSČ)