Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla tři a jedna
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Herny na Praze 8 (Václav Straka 27.09.2019 9:33) – Sociální problematika
  Sdílet
  Dobrý den, rád bych se od vás dozvěděl, proč jste odmítli snížení počtu heren na Praze 8. Lidé si neustále stěžují na narkomany a podivná individua, která se potloukají po Libni a Kobylisích. Vy pořád krčíte rameny, že je na Bulovce výdejna pro závislé, že je málo policistů, a že se nedá nic dělat... Zrušení heren, které taková individua prokazatelně přitahují, by přitom jasně pomohlo!

  Dokonce jsem četl, že v naší části je nejvíce heren v celé Praze!

  Z jakého důvodu jste odmítli snížení počtu heren, když v jiných městských částech jich mají několikrát méně, nebo je tam dokonce nemají vůbec?
  • Odpověď: (30.09.2019 16:23)
   Dobrý den,

   Nejprve bych uvedl na pravou míru souvislost heren a centra Drop-in (DI) na Bulovce. Po zpřísnění legislativy směrem k hernám , tedy registrace tzv.hráčů na základně doložení průkazu totožnosti mohu konstatovat po diskuzi s provozovateli kasín a heren, při tvorbě odpovědi na Váš dotaz předávám informace,  že osoby  které zmiňujete nejsou Vámi označenou skupinou hráčů ( předkládají OP a jsou registrovaní při každém vstupu) , dále kamerový systém a ochranka v hernách neumožňuje prodej drog v tzv. bezpečném prostředí. Tento druh kriminality probíhá  bohužel na jiných místech. U klientů DI jde o jinou formu kriminality ( nejde o „dílování“ tvrdých drog), tento problém řešíme žádostí o vytvoření více podobných středisek na území hlavního města a nesoustřeďovat vše pouze na území MČ Praha 8. V této věci jednalo vedení MČ Prahy 8 se zástupci DI, ale také se zástupci nemocnice Bulovka, dále jednáme s vedením hlavního města. 
   Tedy problém zmiňovaných osob souvisí především s koncentrací na jedno místo (Bulovka) a především jsou  dle vyjádření MP problémem jsou zastávky metra, kde mají tzv. „odpočinková místa“.

   Herny nezřizuje městská část, ale ministerstvo financí, které má možnost kontroly či odebrání licence, která je vydaná na určitou dobu, dále legislativa stanovuje jisté definice (herna, kasíno apod.)  MČ Praha 8 ani komise pro bezpečnost nezaznamenala v posledním roce problém kolem heren až na výjimku u metra Florenc. Tento problém přímo nesouvisel s provozem herny. V případě, že máte konkrétní případy porušování zákona či vyhlášky, prosím obraťte se přímo na mě nebo na PČR, děkuji.

   Krásný den

   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: Rušení nočního klidu (Anastasia Janssen 06.09.2019 10:00) – Sociální problematika
  Sdílet
  Dobrý den, bydlíme v domě naproti. Z ubytovací jednotky na adrese Sokolovska 12/43 (3 NP balkón do vnitrobloku) je občas slyšet až moc rušné večírky jelikož apartmány v tomto domě se pronajímají pro turisti. Ale poslední 2 noci byli naprosto příšerně, když hluk nekončil do 3 ráno a ani policie s tím zřejmě nemohla nic dělat.
  Policie se vždy ptá co to je za být a zda se dostane do baráku. Když jim nikdo neotevře tak s tím nemohou nic dělat.

  Dalo by se to nějak vyřešit přes podání hromadné stížnosti nebo nějakého ohlášení?

  Děkuji předem za odpověď.
  • Odpověď: (20.09.2019 9:14)
   Vážená paní Janssen,

   v případě, že se jedná o soukromý objekt je nutné sepsat stížnost a adresovat ji na majitele objektu. Ve stížnosti je třeba poukázat na rušení nočního klidu, které může být řešeno v rámci domovního řádu nebo stanov družstva.
   Pokud však máte podezření na porušování zákona, je nutné bezodkladně kontaktovat přímo Městskou policii hl. m. Prahy na lince 156 nebo Policii ČR na lince 158.

   S pozdravem

   Odbor bezpečnosti a krizového řízení (OBKŘ)
 • Otázka: shromazdeni opilcu (Vilma 30.08.2019 10:37) – Sociální problematika
  Sdílet
  Dobry den. Pisu jeste jednou. Roky pozorujeme to same: "schuzky" bezdomovcu, opilcu a pod u zastavky Palmovka... Proc se to toleruje? Co delame proto aby se tam neschazeli? Odstrante lavice kolem toho arealu vcetne Nova Palmovka/louka kolem, nikdo krome tech opilcu tam nikdy nesedi ani nebude. Dekuji
  • Odpověď: (03.09.2019 15:16)
   Vážená paní Vilmo,

   Váš podnět, který se týká problémových osob, byl předán na Obvodní ředitelství Městské policie Praha 8, která bude v uvedené lokalitě provádět zvýšenou hlídkovou činnost. Tuto lokalitu budou v následujících dnech monitorovat i pracovníci prevence kriminality. 
   Pokud se však uvedené osoby nedopouštějí trestné činnosti, není možné je z místa vykázat.
   V případě, že máte podezření na porušování zákona, je nutné bezodkladně kontaktovat přímo Městskou policii hl. m. Prahy na lince 156 nebo Policii ČR na lince 158.
   Podnět týkající se odstranění lavic v uvedené lokalitě viz. příloha, předáváme správci komunikace jímž je Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a. s., která je v této věci kompetentní.

   S pozdravem

   Odbor bezpečnosti a krizového řízení (OBKŘ)
   e-mail: martin.karasek@praha8.cz


   Dobrý den,

   s ohledem na nedávnou rekonstrukci laviček v dané lokalitě nemáme záměr tyto odstraňovat. Když dané lavičky odstraníme ozvou se jiní lidé, že jim chybí. Problém s bezdomovci nutno řešit prostřednictvím strážníků městské policie.

   S pozdravem

   Ing. Štěpánka Romanová
   Technická správa komunikací hlavního města Prahy, a.s.
 • Otázka: Kudy s kočárkem? (Martina Bergrová 18.08.2019 12:39) – Sociální problematika
  Sdílet
  Dobrý den, jako novopečená maminka jsem včera poprvé vyrazila s kočárkem a byla jsem zděšená. Konkrétně se jedná o ulici v Troji - Na Dlážděnce.
  Z jedné strany vede absolutně nepoužitelná cesta dolu do Troji (k tram stanici Trojská), v případě, že si tam chce člověk s kočárkem udělat vycházku, musí dojít až skoro k tram stanici Hercovka a od ní pokračovat z kopce dolů. To by nebylo to nejhorší, ale při této cestě musí osoba s kočárkem nejméně 3x sjet z chodníku na vozovku, protože je chodník moc úzký a uprostřed je ještě dopravní značka. Nemluvě o tom, že autem je to taky o nový podvozek. Když už jsme u toho, chodci mohou využít schody, ktere vedou od restaurace Dlážděňka a přiblížit se tak tram stanici Nad Trojou, i tato cesta je nejdržovaná, musíte kličkovat mezi kopřivani, apod.
  Předem děkuji za odpověd, Martina
  • Odpověď: (27.08.2019 12:30)
   Vážená paní Bergrová, 

   Váš podnět předáváme správci komunikace – TSK hl. m. Prahy.

   S pozdravem 

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)

   Dobrý den,

   Pro ul. Trojská se v tuto chvíli připravuje projektová dokumentace. Pokud vše půjde, jak má, měla by přijít k realizaci v roce 2020. Pro ul. Na Dlážděnce byl předám návrh na opravu, v tuto chvíli je v zásobníku akcí pro přípravu projektové dokumentace.

   S pozdravem

   Ing. Štěpánka Romanová
   vedoucí OS Sever
   Technická správa komunikací hlavního města Prahy, a.s.
 • Otázka: Vloupání do domů (J.D. 21.06.2019 19:02) – Sociální problematika
  Sdílet
  Dobrý den, je v plánu nějak řešit problém s vykrádáním domů, respektive opakovanými pokusy (a někdy úspěšnými) o páčení vstupních dveří do domů v okolí Bulovky? Mám vazbu na 3 domy v okolí a ve všech (opakovaně) dochází ke vloupáním do domu. Vstupní dveře jsou opakovaně ničeny. Troufám si tvrdit, že za to mohou feťáci slézající se k dropinu (dropin evidentně nefunguje, i když dostanou substituci, jdou si nakrást na další dávku), protože situace se postupně zhoršuje. Po ulicích v okolí jsou feťáci vidět neustále. Řešením by bylo 1) odsunutí dropinu (skvělé, ale asi nereálné z pozice MČ P8) nebo 2) instalace kamer do ulic (na křižovatce sloup s kamerami mířícími do každé ulice - v okolí Palmovky pomohlo). Posílení hlídek nepomůže, feťák má času dost a počká až hlídka odejde. I kdyby řešení v plánu nebylo, alespoň nyní víte, že problém existuje a je velký. Děkuji za odpověď. J.D.
  • Odpověď: (01.08.2019 12:23)
   Dobrý den,

   Městská část Praha 8 dlouhodobě řeší problém spojený s provozem metadonového centra DROP IN, které zde bylo umístěno na základě rozhodnutí Magistrátu hl. m. Prahy bez souhlasu městské části Praha 8. Městská část Praha 8 od samotného umístění tohoto centra upozorňuje na nutnost zřídit další výdejní místo I. kategorie na jiné městské části a nekoncentrovat klienty Centra metadonové substituce pouze na jednom místě v Praze. Zřízení dalšího centra metadonové substituce řeší Magistrát hl. m. Prahy. Poslední informace od protidrogové koordinátorky, kterou jsme obdrželi, nebyla pro Prahu 8 příliš příznivá.

   Aktuálně na žádost MČ Praha 8 je v této lokalitě zajištěna pravidelná hlídková činnost strážníků Městské policie hl. m. Prahy po celou dobu výdeje metadonu. Provozní doba centra je nově zkrácena a neprobíhá zde víkendový výdej. 

   Žádost o instalaci Městského kamerového systému byla předána na oddělení technického zabezpečení bezpečnostního systému MHMP. 

   V případě, že uvidíte osoby, které se dle Vás dopouštějí porušování veřejného pořádku, je velmi důležité neprodleně přivolat strážníky Městské policie hl. m. Prahy či příslušníky Policie ČR pomocí linky 156 nebo 158.

   S pozdravem

   pověřený vedením odboru bezpečnosti a krizového řízení
 • Otázka: Dotaz na domov duchodcu (Ivana Pikousova 04.07.2019 12:36) – Sociální problematika
  Sdílet
  Dobrý den, měla bych dotaz. Kdy bude dostavěn a otevřen domov důchodců v ul. Řešovská, Praha Bohnice? Dále pak jak je možné si tam podat žádost? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem PIKOUSOVA
  • Odpověď: (08.07.2019 14:50)
   Vážená paní Pikousová,

   Zřizovatelem zařízení a realizátorem výstavby je soukromý subjekt, kdy podle informací, které máme, je ukončení stavby plánováno přibližně za 1,5- 2 roky. Domov seniorů Bohnice na ulici Řešovská by měl představovat projekt seniorského bydlení, kdy by se jednalo o velkokapacitní zařízení rozdělené na 2 části (kapacita 102 pokojů se sociálním zařízením a 66 bytů). 

   S pozdravem

   pověřená vedením odboru zdravotnictví a sociálních služeb
 • Otázka: bezdomovci v ulici Na hranicích (Daniela Hořejší 28.03.2019 8:16) – Sociální problematika
  Sdílet
  Dobrý den, bydlíme v rodinném domě v ulici Na hranicích (část Bohnice). Za naším domem se usídlili bezdomovci, kteří silně znečišťují okolní pozemek sousedící s parkovištěm u areálu Domova pro seniory Slunečnice. Na znečišťovaném pozemku se nacházejí vzrostlé borovice a duby. Do okolí se šíří zápach. Dá se tato situace řešit? Děkuji.
  • Odpověď: (29.03.2019 9:37)
   Vážená paní Hořejší,

   na základě zaslaných informací bylo v místě (p.č. 523/3 k.ú. Bohnice) provedeno místní šetření ve spolupráci s OŽP, při kterém nebylo zjištěno uvedené znečištění pozemku.

   Prosíme Vás proto o upřesnění místa na níže uvedený e-mail. Děkujeme za pochopení.

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení bezpečnosti a krizového řízení
   odbor kancelář starosty (OKS)
  • Odpověď: (09.04.2019 15:02)
   Vážená paní Hořejší,

   ohledně nepořádku na pozemku mezi parkovištěm a rodinnými domy jsme jako OŽP ÚMČ Praha 8 vyzvali vlastníka pozemku (hlavní město Praha) k zajištění úklidu.
    
   S pozdravem
    
   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   pdbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Bezdomovci - Karlín kostel Cyrila a Metoděje (Kateřina Tomková 27.03.2019 8:43) – Sociální problematika
  Sdílet
  Dobrý den mám velkou prosbu. Od víkendu 23.3.2018 v parku u kostela Cyrila a Metoděje se v listí zabydleli dva bezdomovci. Policie byla několikrát kontaktována ale vše dopadlo bezúspěšně vždy se vrátili. Mohl by prosím někdo přijet uklidit to listí aby se tam už nezdržovali? Vypadá to otřesně. Maminky s dětmi chodí okolo oni tam pokřikují a obtěžují okolí.
  Děkuji za odpověď. Pokud budete chtít dodám i fotografie. S pozdravem Kateřina Tomková
  • Odpověď: (01.04.2019 8:56)
   Vážená paní Tomková,

   děkujeme Vám za Váš podnět týkající se pobytu bezdomovců v blízkosti kostela Cyrila a Metoděje v Karlíně. Minulý týden (tj. od 25. do 31. března 2019) naši pracovníci listí a pozůstatky po pobytu bezdomovců uklidili.

   Pokud by v budoucnu došlo k opětovnému výskytu lidí bez domova v této lokalitě, kontaktujte prosím přímo naše oddělení.

   S pozdravem 

   pověřen vedením oddělení okamžitého úklidu
   odbor životního prostředí (OŽP) 
 • Otázka: Hluk z Výstaviště na Kobylisích (Olga Kobec 14.03.2019 18:17) – Sociální problematika
  Sdílet
  Dobrý den, zajímalo by mě jestli se dá něco dělat v případě hluku, který dolehá až do Kobylis? Žijeme na Kobylisích již několik let a nikdy nebyl hluk tak intenzivní jako nyni. Momentálně je na Výstavišti Matějská pouť, které nám duní v bytě prakticky celý den. Neni to sice během nočního klidu, zato je to celý týden a je to hodně nepřijemné. Máme malé dítě a chilka klidu je pro nás duležitá, ale pokud neustále něco duní, dost nám to zhoršuje kvalitu života. A to ani nemluvím o tom, pokud je v leté na Výstaviště nějaká větší akce, cítíme se jako bychom na ni byly aniž bychom chtěli. Velice děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (18.03.2019 11:45)
   Vážená paní Kobec,

   obrátili jsme se ve věci hluku z Výstaviště na Hygienickou stanici hl. m. Prahy, kde nám bylo doporučeno provést měření hlukové zátěže, což nelze zajistit ihned, a ani výsledek měření nemusí být jednoznačný. Navíc právě probíhající Matějská pouť mezitím skončí.

   Váš podnět jsme tedy předali místně příslušnému Úřadu městské části Praha 7, na jejímž území se Výstaviště nachází.

   Děkujeme za upozornění.
   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Narkomani - metro Kobylisy (Jindrich Dlabaja 20.02.2019 13:46) – Sociální problematika
  Sdílet
  Dobry den, na Facebooku jsem cetl, ze pan radni Vitek na rekonstrukci metra Kobylisy - zajem ma o odstraneni holubincu a vycisteni sten od sprejeru.

  Rad bych se v teto souvislosti zeptal, zda radnice planuje take vyreseni problematiky narkomanu na metru Kobylisy. Kazdodenne se zde setkavam se zdrogovanymi lidmi a casto je dokonce vidam, jak si ve vestibulu metra primo pripravuji davku. Dokud budou Kobylisy mistem, kde se mohou narkomani bez rizika postihu schazet a chovat jako doma v drogovem doupeti, tezko se problem vyresi. Steny se premaluji, ale vandalove je znovu znici. A podobne.

  Mate v planu ve spolupraci s policii dohlizet na situaci na metru a alespon projevit snahu tato individua z verejneho prostoru dostat pryc? Jak jsem psal vyse - ti lide se zde chovaji, jako by jim to tu patrilo. A jelikoz je nikdo nepostihuje, vlastne se jim ani nedivim.

  Moc vam dekuji za odpoved a rad bych vas pozadal, pokud je to mozne, o skutecne informace - ne o nicnerikajici fraze ci odkazani na mestskou policii, nebot iniciativa k takovemu kroku muze pochazet klidne od radnice.

  Dekuji vam.
  • Odpověď: (20.02.2019 15:21)
   Vážený pane Dlabajo,

   úklid právě probíhá – Dopravní podnik reagoval velmi rychle. To se ale, bohužel, nedá říci o vytlačení osob, o kterých mluvíte.

   Bohužel, počet těchto osob stále roste, a to díky DROP Inu na Bulovce, který je jediný v Praze, a kam si jezdí drogově závislí pro svoji náhražku. Mnoho z nich využívá Kobylisy jako svoji odpočívárnu, když cestují tramvají.

   Tento problém řeším se státní i městskou policií, bohužel však nelze mít na místě hlídku 24 hodin denně. Problémové osoby jsou vykázány, ale hned po odchodu policie se vrací.

   Další problém je, že když viditelně neznečišťují okolí, neexistuje důvod požádat je o odchod. Svoje práva znají velice dobře, určitě více než povinnosti. Možné řešení je jednoduše zrušit v lokalitě lavičky, což je spíše v kompetenci Dopravního podniku, nicméně MČ Praha 8 může na toto řešení tlačit. Bohužel, ač se nechci nijak vykrucovat, i vzhledem k podstavu strážníků v Praze 8 není možné problém zásadně hned řešit dlouhodobým setrváním hlídky.

   Úplně stejný, ne-li větší problém, je na Bulovce, kde jsem se osobně setkal s vedením nemocnice. Zde dochází ke krádežím, vandalismu, agresivitě, znečišťování okolí... právě kvůli jedinému DROP Inu v Praze!

   Dal jsem v komisi pro bezpečnost návrh směrem k magistrátu:
   1. omezení výdeje náhražky – dnes je to od PO do NE, navrhuji PO-PA
   2. další DROP Iny v Praze (i jejich mobilní verze) – tzn. odlehčit Praze 8

   Ideálním prvním krokem by bylo umístit v Kobylisích mobilní služebnu městské policie. Jsem ale teprve na začátku jednání s vedením magistrátu, který MP zřizuje. Budu apelovat na MP o častější počet hlídek.

   Jestli máte nějaký konstruktivní návrh na řešení, napište, nebo si můžeme sjednat schůzku.

   S pozdravem

   místostarosta městské části Praha 8