Soutěžte opět o ceny s projektem Kraje pro bezpečný internet!

I letos se žáci a studenti základních a středních škol v Praze kraji mohou zapojit do soutěže s projektem Kraje pro bezpečný internet a vyhrát hodnotné ceny!

Hlavním cílem projektu je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci.

Pro žáky a studenty jsou připraveny aktualizované e-learningové lekce a krátké videospoty, kde se dozví nejdůležitější informace z oblasti bezpečnosti na internetu. Na tyto vzdělávací materiály, které je možné využít ke samostudiu či ve výuce navazuje soutěžní znalostní kvíz. Po správném zodpovězení dvaceti otázek jsou soutěžící zařazeni do slosování o hodnotné ceny.

Žáci a studenti si také mohou po absolvování soutěžního kvízu zasoutěžit i v Kvízu PLUS, který je určen pro opravdové znalce problematiky elektronické bezpečnosti a opět zde mohou získat hodnotné ceny od partnerů projektu společností Microsoft a GORDIC.

Soutěžit mohou také školy
Prvé tři školy z každé kategorie s největším počtem úspěšných absolventů soutěžního kvízu získají poukázky v hodnotě 20–15 –10 tisíc Kč na nákup pomůcek pro výuku v předmětech ICT.

Lekce a soutěžní kvíz jsou dostupné na webových stránkách https://www.kpbi.cz/
Soutěžní kvíz poběží do konce února 2021. Poté bude následovat losování vítězů a prezenční krajská finále soutěžního kvízu PLUS.

Projekt Kraje pro bezpečný internet je realizován po záštitou Asociace krajů ČR. V rámci svých aktivit také úzce spolupracuje s Policií ČR.
V rámci projektu jsou kromě e-learningových kurzů pro žáky a studenty, připraveny lekce pro učitele, rodiče a veřejnost, sociální pracovníky a policisty a videospoty pro rodiče, seniory a pro mládež.

V loňském roce se do soutěžního kvízu zapojilo více jak 35 000 žáků a studentů.
Z výsledků testování vyplynulo, že největší obtíže při bezpečném chování na internetu dělají žákům a studentům otázky související se sdílením osobních údajů a fotografií.

Průběžná statistika účasti v jednotlivých krajích:
https://elearning.ecrime.cz/admin/kpbi_stats.php


Kontaktní osoba:
Ing. Renata Tomanová
manažerka rozvoje IS/ICT, koordinátorka projektu KPBI za kraj hl.m.Praha
HLAVNÍ MĚSTO PRAHA
MAGISTRÁT HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY
Odbor informatických aplikací
Oddělení rozvoje IS/ICT
Jungmannova 35/29, 11000 Praha 1
Tel.: +420 236 002 660, +420 731 674 611
renata.tomanova@praha.eu


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Soutěžte opět o ceny s projektem Kraje pro bezpečný internet!Mohlo by vás také zajímat 

Zveřejněno: 24.09.2020