Srpnové rozšíření zón placeného stání v Kobylisích a Ládví

Na základě žádosti městské části Prahy 8 dojde k rozšíření zón placeného stání v oblasti 8.3 Kobylisy a Ládví. To by mělo začít platit od soboty 26. srpna 2017. Zóny budou rozšířeny v úseku nad Žernoseckou ulicí směrem k Ďáblickému háji až k hranici MČ Prahy 8 a v oblasti pod touto ulicí přibližně ohraničenou ulicemi Horňátecká a Čumpelíkova. Mapy zobrazující, v jakých přesně místech budou zóny nově zavedeny lze nalézt v přízemí tzv. Bílého domu, v registračním místě pro ZPS v Kulturním domě Ládví a na internetových stránkách www.parkujvklidu.cz. Tyto plánky ukazují i jaký druh zón bude v dané ulici zaveden.      

Důvodem pro rozšíření ZPS v oblasti Kobylis a Ládví je snaha o regulaci dopravy v klidu. V této lokalitě totiž v hraničních částech zón parkují své automobily řidiči, kteří si neobstarali parkovací oprávnění pro ZPS, i když bydlí v oblastech kde již byly zóny zřízeny. Ve velké míře zde parkují své automobily i obyvatelé Středočeského kraje a okrajových částí Prahy, kteří poté pro svoji cestu využívají nedalekých stanic metra a tramvajové linky. „Chceme zajistit, aby naši občané mohli zaparkovat svá vozidla v těsné blízkosti svého bydliště. Požádali jsme proto o rozšíření zón placeného stání, které jsou v současné době jediným účinným realizovatelným opatřením, kterým lze zlepšit možnosti parkování pro naše obyvatele,“ uvedl starosta Prahy 8 Roman Petrus.        

Zatím nedojde k původně plánovanému rozšíření zón placeného stání o část Střížkova nacházející se východně od Ďáblické ulice. Tato lokalita bude řešena po vyhodnocení první části rozšíření ZPS v oblasti Kobylisy a Ládví. Na základě tohoto vyhodnocení bude rozhodnuto, zda v této části Střížkova budou zóny placeného stání zavedeny.  


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Zveřejněno: 08.08.2017