Starosta Gros: Jaroslav Kubera byl pro mě i mé kolegy velkým vzorem komunálního politika

Ve věku 72 let náhle zemřel druhý nejvyšší ústavní činitel České republiky, předseda Senátu Jaroslav Kubera. Podle informací ČTK jej v neděli postihla nevolnost v jeho senátorské kanceláři v Teplicích, náhlé nevolnosti podlehl v pondělí 20. ledna 2020 v nemocnici.

Jaroslav Kubera byl senátorem a dlouholetým primátorem Teplic. V jejich čele stál od roku 1994 do roku 2018. Členem horní komory byl od roku 2000, od roku 2016 se podílel na jejím vedení nejprve jako místopředseda, od předloňského roku jako její předseda. V roce 2017 zvažoval Jaroslav Kubera kandidaturu na prezidenta proti Miloši Zemanovi. 

„To je šok. Smrt pana předsedy senátu Kubery mne opravdu zasáhla, ještě v sobotu jsem s ním mluvil. Byl plný energie a vlastně i dobré nálady. Jako starosta a tedy komunální politik mohu říct, že Jaroslav byl pro mě i mé kolegy velkým vzorem komunálního politika, důvěru u občanů v Teplicích dokázal získat šestkrát za sebou. To je po roce 1989 skutečně velký unikát a znamená to jediné – že svou práci a službu lidem dělal dobře,“ konstatoval dnes při vyvěšení černého praporu na Libeňském zámku starosta Prahy 8 Ondřej Gros. 

Informace o náhlém úmrtí předsedy Senátu Jaroslava Kubery jeho politické kolegy zaskočila. I ti, kteří s ním v mnoha otázkách nesouhlasili, jej uznávali jako čestného člověka a výraznou osobnost tuzemské politiky po roce 1989. Vyzdvihují rovněž Kuberův smysl pro humor.

Městská část Praha 8 tímto vyjadřuje hlubokou účast manželce, rodině a přátelům zesnulého předsedy Senátu Parlamentu České republiky Jaroslava Kubery. Velmi rádi a s úctou na něj budeme vzpomínat jako na rozumného politika a moudrého muže, se kterým byla radost sdílet životní zkušenosti.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Černý prapor

Zveřejněno: 20.01.2020