Starosta Petrus poděkoval policistům a hasičům za jejich službu veřejnosti

Ocenění hasičům a policistům starostou Romanem Petrusem; 19. června 2018Starosta MČ Praha 8 již po třetí poděkoval v úterý 19. června 2018 příslušníkům Policie České republiky, Městské policie hl. m. Prahy a Hasičského záchranného sboru ČR za jejich příkladnou a obětavou službu veřejnosti.

„Bylo by naivní si přát, abychom nepotřebovali policisty či hasiče. Jsem hrdý na to, že v naší městské části jsou lidé, kteří příkladně vykonávají svou službu a dennodenně nasazují své zdraví a někdy životy ve prospěch nás všech. Za to jim patří úcta a především poděkování,“ vysvětluje obnovení tradice udělování starosta Roman Petrus.

V obřadní síni Libeňského zámečku byla oceněna jedna dáma a sedm mužů. „Dnes jsme na tomto místě, na kterém se psaly dějiny a které je pro Prahu 8 dodnes významným místem, ocenili konkrétní lidi za konkrétní činy, ale poděkování patří i jejich kolegům,“ říká starosta Petrus. Ocenění příslušníky Police ČR, Městské policie a hasičů vybírali jejich nadřízení za příkladnou dlouholetou službu, perfektní organizační i operační řízení, účast na mimořádných událostech, vytrvalost či vedení týmu.

Ocenění příslušníci policistů a hasičů převzali z rukou starosty pamětní list, medaili a drobné věcné dary. „Naše městská část jim věnuje také menší finanční dar na znamení vděku za mimořádně záslužnou činnost, kterou dennodenně ve prospěch nás všech vykonávají,“ dodává Petrus, který vyzdvihl i bezvadnou spolupráci v rámci preventivních akcí.Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Zveřejněno: 20.06.2018