Strážníky a policisty potřebujeme především v ulicích

Strážníky a policisty potřebujeme především v ulicíchVčera proběhla v oblasti Florence a Palmovka preventivní bezpečnostní akce, kterou iniciovali starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS) s místostarostou pro bezpečnost a krizové řízení Jiřím Vítkem (Patrioti) a radním a předsedou komise pro bezpečnost Liborem Paulusem (ODS). Účastnili se jí kriminalisté SKPV Obvodního ředitelství policie Praha III.  Akce se starosta Gros, místostarosta Vítek a radní Paulus sami účastnili.
 
„Přestože se daří z iniciativy vedení Prahy 8 a díky vstřícnému přístupu Policie ČR uskutečnit sérii těchto pravidelných akcí, náš apel na vedení hlavního města, aby posílilo počty uniformovaných strážníků na ulicích stále trvá,“ komentoval akci starosta Gros.

Na včerejší bezpečnostní akci bylo vyčleněno 11 policistů. V rámci hlídkové činnosti zde bylo kontrolováno 63 osob a 8 vozidel. Dále kriminalisté navštívili osm provozoven a dvakrát zkontrolovali areál ÚAN Florenc.

Při těchto kontrolách bylo na Florenci poblíž provozovny restaurace McDonald‘s zjištěno a zadokumentováno držení omamných a psychotropních látek v množství 6,2 g pervitinu a 2 g marihuany. V této věci byly zahájeny úkony trestního řízení podle §284/2 trestního zákoníku.

Dále byl v prostoru před vestibulem stanice metra Florenc zjištěn a zadržen podezřelý z neoprávněného držení platebního prostředku (platební karty).

V prostoru stanice metra Palmovka bylo zjištěno a zadokumentováno přestupkové držení omamných a psychotropních látek 0,8 gramu metamfetaminu. Věc bude dále řešena jako přestupek.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Strážníky a policisty potřebujeme především v ulicích
Strážníky a policisty potřebujeme především v ulicíchMohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 08.09.2022