Studie skatepark Glowackého schválena

Minulý týden schválila Rada městské části Prahy 8 studii skatepark Glowackého v Bohnicích. Tuto studii odsouhlasila na konci minulého roku také Komise RMČ pro územní rozvoj.
 
Předkladatelem usnesení byl místostarosta pro strategický rozvoj Prahy 8 Tomáš Hřebík (STAN): "Design skateparku, jeho charakter a parametry navržených překážek, vychází z jednání s místními budoucími uživateli a situace s inženýrskými sítěmi v místě stavby. Letos bude studie rozpracována do podrobného projektu a zažádáme o stavební povolení. Finance na projekt v řádech milionů jsme získali v rámci vyjednávání s developery."

Skatepark tvoří více propojených ploch, které kombinují streetové překážky bazénové nebo rádiusové překážky. Plochy jsou propojeny cestami, které obsahují menší flatové překážky.
 
Jedna větší plocha cca 1000 m2 pro street a dvě menší plochy cca 200 m2 bazén a plocha 315 m2 sekce mini rampy. Větší streetovou plochu a dvě menší plochy spojuje plocha cca 600 m2 ze zámkové dlažby, která tvoří funkční prostor pro využití jezdci a zároveň využívá prostor ochranného pásma ing. sítí. Tento prostor plynule navazuje na přilehlé pěší komunikace, které jsou v okolí.
 
Obtížnost překážek je nastavená jak pro začínající, tak pro pokročilé jezdce.
 
Usnesení najdete na https://1url.cz/tuf1x 


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Studie skatepark Glowackého schválena
Studie skatepark Glowackého schválena


Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 15.01.2024