Tramvaje přestaly jezdit po Hlávkově mostě

Plánovaná oprava tramvajové tratě na Hlávkově mostě. To je důvod, proč od sobotního rána došlo k výrazným změnám v trasách tramvají v části metropole.

S uzavřením Hlávkova mostu pro tramvaje se naopak jejich provoz vrátil na část Libeňského soumostí, konkrétně na trasu mezi zastávkami Maniny – Libeňský most, kam zajíždějí tramvaje číslo 1 a 27. Změny potrvají do 26. března 2024.

V rámci dočasného a omezeného návratu tramvají na Libeňský most došlo k dalším dopravním opatřením. Úsek dlouhý zhruba 600 metrů mezi tramvajovou zastávkou Libeňský most a stanicí metra či zastávkou Palmovka mohou cestující přejít pěšky nebo využít náhradní autobusovou dopravu X25, která jezdí v úseku Palmovka – Libeňský most.

Změny tras tramvajových linek:
  • Linka č. 1 bude ve směru od Sídliště Petřiny ukončena v zastávce Libeňský most.
  • Linka č. 6 bude ve směru z centra ze zastávky Výstaviště odkloněna přes zastávky Nádraží Holešovice (v Partyzánské ulici), Trojská a Ke Stírce do zastávky Kobylisy (nástupní zastávka Březiněveská).
  • Linka č. 14 bude ve směru z centra ze zastávky Bílá labuť odkloněna přes zastávky Florenc, Křižíkova, Invalidovna, Palmovka, Balabenka, Nádraží Libeň a Hloubětín do obratiště Lehovec.
  • Linka č. 25 bude ve směru z centra ze zastávky Dělnická odkloněna přes zastávky Ortenovo náměstí a Nádraží Holešovice do obratiště Výstaviště.
  • Linka č. 27 bude ve směru z centra ze zastávky Výstaviště odkloněna přes zastávky Nádraží Holešovice (v Plynární ulici), Ortenovo náměstí, Dělnická a Maniny do zastávky Libeňský most.
  • Linka č. 94 bude rozdělena na dvě části:
  1. ve směru od Slivence odkloněna ze zastávky Strossmayerovo náměstí přes zastávky Vltavská, Holešovická tržnice, Dělnická, Ortenovo náměstí a Nádraží Holešovice do obratiště Výstaviště
  2. ve směru od Lehovce je zkrácena do zastávky Palmovka.

V denním provozu zůstává tramvajová linka č. 31 v trase Spojovací – Ohrada – Palmovka – Balabenka – Vysočanská.

Zřizují se zastávky Libeňský most (na Libeňském mostě):
  • nástupní u křižovatky se sjezdovou rampou do ulice U Libeňského mostu,
  • výstupní u křižovatky se sjezdovou rampou do Štorchovy ulice.

(Zdroj: Dopravní podnik hlavního města Prahy)Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 19.02.2024