Trh pro dobrou věc přinesl desítky tisíc korun

Objem vybraných penězDobrá věc se podařila. V KD Ládví proběhl v prvním únorovém týdnu charitativní Trh pro dobrou věc. Podobnou akci, byť pod jiným názvem přitom Praha 8 uspořádala už podesáté. V grafu se můžete podívat, jak při posledních pěti ročnících rostl objem vašich dobrovolných příspěvků. Děkujeme!

„Chtěla bych moc poděkovat všem, kteří se do sbírky pro dobrou věc zapojili, ať už tím, že přinesli to, co už nepotřebují a dali tak věcem druhou šanci, nebo si přišli na trh vybrat nějaký ten poklad a přispěli dobrovolnou částkou. Je skvělé vidět, že když jde o „dobrou věc“, jsou občané Prahy 8 ochotní se zapojit v takové míře,“ říká radní pro kulturu Jana Solomonová (ANO).
 
"Z celého srdce bych chtěla poděkovat všem, kteří prostřednictvím tohoto trhu přispěli do kasiček Národního ústavu pro autismus - Nautis a Společnosti pro ranou péči, což jsou organizace, kdy jedna se stará o rodiny s dětmi se zrakovým postižením a druhá o rodiny s dětmi s autismem," doplnila místostarostka Vladimíra Ludková (ODS).

Oblečení, hračky a další potřeby pro děti doslova zaplavily celý kulturní sál, pracovníci odboru kultury a další dobrovolníci třídili jako o život. Do sbírky se sběrem zapojilo 21 základních a mateřských škol. „Věřím, že jsme pomohli rodinám, které to nemají v životě jednoduché. V kasičce pro Nautis jsme našli úctyhodných 45 275 korun a ve sbírce pro Společnost pro ranou péči 13 310 korun. Je vidět, že akce dává smysl a jsem moc ráda, že jsme ji oživili,“ uzavírá Jana Solomonová.
 
(s využitím časopisu Osmička)


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Trh pro dobrou věc přinesl desítky tisíc korun
Mohlo by vás také zajímatZveřejněno: 20.02.2024