Už pět let má vodní pólo zázemí v Aquacentru Šutka

Už pět let má vodní pólo zázemí v Aquacentru ŠutkaSparta Praha je mladý dynamický klub vodního póla, který trénuje v Aquacentru Šutka v Praze 8. Svou činností se snaží navázat na odkaz prvorepublikové klubu Sparta Praha a jejího vodnopólového oddílu.

Klub byl založený roku 2018 sportovními nadšenci z vodnopólového prostředí s cílem vychovat nové generace mladých hráčů a hráček. Do oddílu jsou tedy přijímáni hráči a hráčky již od 8 let. V dnešní době má Sparta dnes více než 70 hráčů od 8 do 18 let. Díky svému již pětiletému trvání začíná oddíl produkovat již své první plnoleté hráčky a hráče.

Děti se ve Spartě učí nejen hrát vodní pólo, nebo se zdokonalují v plavání, ale hlavně se stanou členy týmu, pochopí sounáležitost, spolupráci a zásady fair play. Cílem klubu je, aby si děti vybudovaly celoživotní vztah nejen k tomuto nádhernému sportu, ale ke sportovnímu životu obecně.

Klub měl to štěstí, že od svého počátku mohl trénovat v Aquacentru Šutka, za což patří velké díky Magistrátu hl. města Prahy, který je zřizovatelem bazénu a podpoře městské části Praha 8. Jako jeden z mála v Praze je tento bazén svými rozměry vyhovující všem hraným kategoriím vodního póla a klub má tak jedinečnou možnost pořádat vodnopólové turnaje dle pravidel FINA.

V sobotu 18. února zde jeden takový turnaj proběhl. Ke svému 5. výročí klub uspořádal historicky již 3. SPARTA CUP s mezinárodní účastí. Za Slovensko se utkaly kluby PVK Vrůtky a KVP Komárno. Tým Sparty postavil 2 družstva složená ze starších a mladších hráčů, ale i hráček. Polsko reprezentoval Neptun Lodz. Celodenní zápolení na hladině přineslo bronz klukům z Komárna, stříbro putovalo do Slovenských Vrůtek a na prvním místě stanuli pólisté z polské Lodže.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Už pět let má vodní pólo zázemí v Aquacentru Šutka


Mohlo by vás také zajímat
Zveřejněno: 29.03.2023