Uzavírka Vosmíkových kvůli opravě kanalizace se odkládá

Uzavírka ulice Vosmíkových, plánovaná od konce dubna do konce roku, letos neproběhne. Přehodnocení původních plánů oznámila Pražská vodohospodářská společnost (PVS) na základě požadavků MČ Praha 8. Magistrát hl. m. Prahy původně avizoval tuto uzavírku v termínu od 30. 4. 2021 do konce roku s objízdnou trasou ulicemi Na Sypkém, Františka Kadlece a Na Stráži, což vzbudilo obavu ze zahlcení této části Libně tranzitní dopravou.

"Je jasné, že kanalizace musí být opravena, a tak jednoho dne k uzavírce dojde. V mých požadavcích na PVS jsem chtěl, aby objízdná trasa (plánovaná v trase obytných ulic) vedla celá po ulici Zenklova. Také jsem chtěl změnu termínu, který koliduje s letošní uzavírkou Prosecké a která sama o sobě přinese pro Libeň značné dopravní komplikace. Tyto požadavky schválila osmičková dopravní komise a také rada. Výsledkem je dobrá zpráva od PVS, že odloží akci Vosmíkových na dobu až po rekonstrukci Prosecké. Jsem rád, že přesvědčivá argumentace přinesla úspěch," uvedl Tomáš Slabihoudek (TOP 09), radní pro dopravu.

Zpráva od PVS:
Akce PVS Rekonstrukce kanalizace Vosmíkových NEBUDE v letošním roce zahájena. Případné zahájení bude v příštích letech až po dokončení akcí PVS, TSK, DP v ulici Prosecká z důvodu kolizí objízdných tras.Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 23.04.2021