Uzavření inundačního mostu Libeňského soumostí

Z důvodu bezpečnosti byl dnes v odpoledních hodinách uzavřen inundační most na Libeňském soumostí, jedná se o samostatný oblouk na Rohanském ostrově (MČ Praha 8).

Důvodem je zjištění technické závady, pravděpodobně vyvolané silnými mrazy minulých dní. Závada byla zjištěna na základě provedených kontrol, vyvolaných předchozím odborným posouzením stavu mostu a následně prověřováním kritických míst.

„Je jasné, že z opatrnosti musel být nyní most uzavřen. Doufám, že Hlavní město Praha zajistí v co nejkratším čase podepření inkriminované části mostu, aby mohly znovu jezdit tramvaje. Škoda, že váháním nad rekonstrukcí ztratilo minulé vedení města tolik let. Bez této prodlevy mohlo nové přemostění již stát,“ poznamenal starosta MČ Praha 8 Ondřej Gros (ODS).

V celé trase Libeňského soumostí je vyloučena tramvajová doprava. Libeňský most přes Vltavu má omezený pouze tramvajový provoz. Ostatní doprava je bez omezení.

Tramvajové linky 1, 6, 14 a 25 jsou obousměrně odkláněny mimo Libeňský most.

Další informace na https://www.dpp.cz/omezeni-a-mimoradne-udalosti/detail/21016

Uzavření inundačního mostu Libeňského soumostí

UPŘESŇUJÍCÍ INFORMACE K UZAVŘENÍ INUNDAČNÍHO MOSTU X656 LIBEŇSKÉHO SOUMOSTÍ Z BEZPEČNOSTNÍCH DŮVODŮ

Na základě provedených geodetických měření obloukové konstrukce a monitoringu kloubů ve vrcholu oblouku byl z bezpečnostních důvodů uzavřen inundační most X656 Libeňského soumostí. Jedná se o samostatný oblouk na Rohanském ostrově. Důvodem okamžitého uzavření byly zjištěné technické závady, vyvolané pravděpodobně silnými mrazy. V celé trase Libeňského mostu proto musela být kompletně vyloučena tramvajová doprava. Libeňský most V009 přes Vltavu má omezený pouze tramvajový provoz. Automobilová, cyklistická a pěší doprava je na tomto mostě zachována. Inundační most X656 byl kompletně uzavřen pro tramvajovou, individuální automobilovou dopravu a chodce i cyklisty. Uzavřený úsek mohou chodci a cyklisté směřující od Palmovky na Prahu 7 obejít po lávce ke komplexu DOCK, dále po ulici Štorchova a rampou zpět na Libeňský most přes Vltavu.

Zveřejněno: 11.01.2024