V Česku začal platit nouzový stav

V Česku od čtvrteční půlnoci znovu platí nouzový stav. Vláda v demisi ho na čtvrtečním jednání kvůli epidemii covidu-19 vyhlásila na 30 dní. Některá plošná opatření proti epidemii, o kterých vláda rozhodla, by bez nouzového stavu nebylo možné vyhlásit.

Jaká opatření přinese nouzový stav? (podrobně viz. přiložené usnesení)

Restaurace, bary, kluby
Budou muset mít od pátku 26. listopadu zavřeno mezi 22.00 a 04.59. Pro vstup je nezbytné potvrzení o dokončeném očkování, případně o prodělání nemoci covid-19 v posledních šesti měsících.

Konzumace potravin a alkoholu
V obchodních centrech si budou moci lidé vzít jen jídlo s sebou, konzumace v jídelních zónách bude zakázána. Neplatí to pro oddělené prostory restaurací. Lidé nebudou smět na veřejnosti pít alkohol. Opatření platí od pátečních 18.00 hodin.

Hromadné akce
Na kulturní představení, sportovní utkání a vzdělávací akce bude od pátku 26. listopadu od 18.00 moci maximálně 1000 lidí. Na další hromadné akce typu spolkových akcí, oslav, večírků či plesů bude moci nejvýše 100 lidí. Pohřby budou bez omezení.
Pro návštěvníky všech hromadných akcí bude nadále platit povinnost prokázat se kompletním očkováním proti covidu-19, případně dokladem o prodělání nemoci v posledních šesti měsících.

Omezeny budou také aktivity v amatérském sportu, kde se může hromadných akcí typů zápasů a turnajů zúčastnit maximálně sto lidí. Venkovní i vnitřní sportoviště zůstávají otevřená a trénink i soutěže jsou povolené.

Vánoční trhy
Jsou zakázány od pátku 26. 11. od 18.00, a to s výjimkou prodeje stromků a kaprů. Zákaz se týká trhů speciálně zřízených pro předvánoční období. Celoroční tržiště budou moci zůstat otevřené, nebude se tam moci jíst a pít.
Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Mohlo by vás také zajímatZveřejněno: 26.11.2021