V Lodžské ulici vznikly desítky nových parkovacích míst

Kvůli katastrofální situaci s parkováním v ulicích Poznaňská a Hlivická hledá radnice Prahy 8 způsoby, jak místním obyvatelům tento stav zlepšit. V Poznaňské se možnosti k zaparkování výhledově ještě zhorší po uzavření parkoviště u supermarketu Lidl (dříve Billa), kde v budoucnu dojde k rekonstrukci a k využití pro supermarket.

„Tato situace nás pochopitelně netěší, a proto jsme se rozhodli vytvořit nová parkovací místa v blízkém okolí. Legalizací parkování v pravém pruhu po obou stranách ulice Lodžská vytvoříme padesátku nových parkovacích míst,“ informoval radní pro dopravu Tomáš Slabihoudek. Dalších šest parkovacích míst již bylo vyznačeno na vedlejší ulici u Havexu, v blízkosti OC Odra.

„Zužování dvoupruhů nijak nefandíme, ale tristní situace s parkováním si žádá řešení. Navíc v Lodžské navazujeme na úseky, ve kterých se už v jednom pruhu parkuje, a ve velké části ulice je tak už dnes doprava vedena v jednom pruhu,” podotkl Slabihoudek.

Součástí projektu je i zajištění dostatečného rozhledu na přechodech pro chodce, takže pěší pohyb po sídlišti bude bezpečnější. Projekt je odsouhlasen dopravní policií i Dopravním podnikem.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


V Lodžské ulici vznikly desítky nových parkovacích míst
parkovací místa lodžská 2Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 13.10.2020