V Praze 8 učí děti bruslit profesionálové

V Praze 8 se opět bruslí ve velkém. Městská část vybrala provozovatele kluzišť ve výběrovém řízení, zrušila doplatky na energie pro jejich provozovatele a zavedla dotované bruslení místních škol a školek, pro které navíc zajistila výuku s profesionálními trenéry.

"Vzhledem k tomu, že Praha 8 má tři kluziště, tak jsme na podzim minulého roku rozjeli projekt Tělocvik na ledě. Hlavním cílem tohoto projektu je, aby děti ze základních a mateřských škol z Prahy 8 se naučily základy bruslení. Do toho projektu se přihlásilo 9 škol a 4 mateřské školy, ze kterých se účastní více jak 1800 dětí. Hlavním cílem je, aby si děti osvojily základy bruslení, aby se odstranil takový první strach z toho bruslení a aby měly pohyb i v zimních měsících venku a měly pohybovou aktivitu," řekl Jan Štorek (ANO), zastupitel MČ Praha 8.

Kvalifikovaní trenéři žáky naučí základní postoje, správnou techniku jízdy vpřed, zatáčení, brzdění a podle úrovně bruslařů i další dovednosti, jako jsou obraty, překládání, jízda vzad a další.

"Já jsem moc šťastný, že se nám podařilo s městskou částí Praha 8 vymyslet a zrealizovat tento projekt, protože si myslím, že ta děcka, která se do toho zapojí, tak mimo plavání, které je povinné na základních školách a lyžařského výcviku, mají možnost získat další sportovní dovednosti, kterými jsou základy bruslení a rozšířit ten repertoár možných sportů, které mohou dělat, takže já to hodnotím určitě velmi pozitivně a děkuji městské části za to, že můžeme toto realizovat v takové míře," řekl Petr Hanzlík, organizátor projektu Tělocvik na ledě.

Praha 8 disponuje celkem třemi kluzišti. Jedno se nachází na prostranství před kulturním domem Krakov, druhé u Velkého Löwitova mlýna a třetí se rozprostírá v prostorách koupaliště Ládví.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


LED SE BLYŠTÍ, NÁM TO SVIŠTÍ!

I k nám do MŠ, Praha 8, Bojasova 1 dorazil pilotní projekt „Tělocvik na ledě“. Program kurzu je navržen tak, aby jej mohli absolvovat i malí začátečníci, takže jsme se plni očekávání, s helmami a bruslemi vydali na kluziště. Děti se chopily pomocných velryb, které jim byly oporou v pohybu na ledě. Ze začátku se dětem při prvních pádech moc hodily oteplovačky! Postupně si pod vedením trenérů zkoušely rozjezd, brždění, krátké výskoky nebo způsob, jak správně vstát po pádu. Společně si zahrály hru „na pohromy“. Sluníčko svítilo, děti postupně nabíraly větší jistotu a prvotní úspěchy, které doprovázela pochvalná a povzbuzující slova učitelek, vykouzlily úsměv na dětských tvářích. 
Všichni si to moc užili a už se těší, až půjdeme zase. 

Lenka Šebestová – učitelka MŠ Bojasova

V Praze 8 učí děti bruslit profesionálovéMohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 12.01.2024