V Praze 8 vyrůstá další velký sportovní talent

V Praze 8 vyrůstá další velký sportovní talentKriket je pro většinu Čechů stále neznámým sportem, přesto si i v České republice již našel své místo. Desetiletý Jakub Douša, který navštěvuje ZŠ Palmovka, byl nominován, aby jako kapitán vedl český juniorský národní kriketový tým do 13 let na jeho prvním mezinárodním turnaji.

Chlapci v Bělehradě změřili své síly proti Srbsku a Maďarsku. V turnaji bojoval za Českou republiku také tým dívek ve stejné věkové kategorii. Chlapci se do finále bohužel neprobojovali, ale dívky dokázaly vystoupat až na stupínek nejvyšší a máme první české juniorské národní kriketové zlato! 

Je to jen pár let, kdy začali v České republice hrát kriket i děti. V současné době již pod vedením Kriketové Akademie ČR hraje tento sport pravidelně přibližně 300 dětí a před nástupem pandemie byl poprvé nominován i český juniorský národní tým v kriketu, který však stihl před zavedením všech restrikcí odehrát pouze jeden turnaj v České republice. 

„Jsme hrdí nejen na vítězství našich holek, ale samozřejmě i na kluky, kteří bojovali jako lvi. Pro děti to byla úžasná zkušenost,“ nadšeně říká Chris Pearce, hlavní trenér Kriketové Akademie ČR. „Přivézt trofej z prvního zahraničního turnaje je úžasný úspěch. Jsme rádi, že můžeme sledovat, jak v naší akademii vyrůstají budoucí talenty českého kriketu,“ dodává CEO Českomoravského kriketového svazu, Fred Heydenrych.

Rozhovor s vycházející hvězdou českého kriketu Jakubem Doušou najdete v lednovém čísle časopisu Osmička.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 29.11.2022