V Praze 8 zničil požár stodolu se slámou a senem, zasahovaly jednotky z třetího stupně

Šest profesionálních a devět dobrovolných jednotek zasahovalo 09.11.2022 v Praze 8, v ulici U Drahaně, u požáru slámy a sena ve stodole na ploše 50 × 10 metrů. Při příjezdu první jednotky byl objekt zasažen prakticky v plném rozsahu. 

"Při požáru zasahovala také naše jednotka dobrovolných hasičů Prahy 8, která následně dohlížela a velela dohadovacím pracím. Chtěl bych požádat o pochopení občany Bohnic za snížení tlaku ve vodovodním vedení způsobené potřebou doplňovat hasičskou techniku z hydrantové sítě“ uvedl radní pro bezpečnost Jiří Vítek (Patrioti).

Hasiči použili šest vodních proudů, dva přes výškovou techniku. Jednotky se soustředily na okolní objekty, aby se na ně plamenné hoření nerozšířilo. Požár se podařilo udržet v prostoru stodoly, střecha objektu je ale zničena. Po 17. hodině bylo jasné, že se požár již nebude šířit. Následovalo dohašování, na místě i v 18. hodin zůstávají jednotky. Ze Záchranného útvaru ve Zbirohu byl povolán manipulátor pro vyskladnění sena a slámy před budovu, kde se bude prolévat vodou. Škoda byla předběžně odhadnuta na tři miliony korun, příčina je v šetření hasičských a policejních vyšetřovatelů.

Večer byl nasazen manipulátor z místního statku, na místo dorazila i technika ZÚ Hlučín, hasiči díle rozebírají a prolévají balíky slámy.

Foto: HZS Praha a čtenář webu

Martin Kavka
tiskový mluvčí
HZS Praha


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


V Praze 8 zničil požár stodolu se slámou a senem, zasahovaly jednotky z třetího stupně


Mohlo by vás také zajímatZveřejněno: 10.11.2022