V Zahradách a Na Sypkém vznikají nové přechody pro chodce

Nový přechod pro chodce byl dnes vyznačen v ulici V Zahradách. Stanovil ho odbor dopravy Prahy 8 na základě podnětu občana. Druhý přechod u téže křižovatky bude vyznačen po dokončení novostavby domu v ulici Na Sypkém.

„Provoz v této oblasti je stále hustější, a to především v časech ranní a odpolední špičky, kdy se i kvůli objíždění ,zklidněné‘ Zenklovy ulici po nepovedené rekonstrukci z roku 2018 stává objízdnou trasou. Ve vytížené křižovatce navíc v současnosti probíhá stavba bytového domu,“ uvedl radní pro dopravu Tomáš Slabihoudek.

Oba přechody vzniknou na místě již existujících „míst pro přecházení“. Místním obyvatelům ale vyznačení přechodů umožní bezpečnější pohyb přes vozovku, a naopak řidiče výrazněji upozorní, že se přes ulici můžou pohybovat chodci.

Došlo také k vyznačení dopravních stínů v křižovatce, aby bylo řidičům parkujících vozidel zřejmé, kde se kvůli rozhledům chodců i řidičů nemá parkovat.

Změnu značení provedla Technická správa komunikací.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě. V Zahradách a Na Sypkém vznikají nové přechody pro chodce

Mohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 19.11.2020