V lednu proběhne v Praze 8 tradiční Tříkrálová sbírka

I letos pořádá Praha 8 Tříkrálovou sbírku a posléze Tříkrálový trh. Materiální a finanční pomoc, kterou městská část v rámci tohoto projektu získá, bude věnována Fondu ohrožených dětí Klokánek v Chabařovické ulici v Praze 8, Centru integrace dětí a mládeže CID, Kolpingovu domu a dalším neziskovým organizacím v Praze 8. Materiální dary, které organizace nevyužijí budou nabídnuty v rámci Tříkrálového trhu občanům Prahy 8 a finanční výnos bude na slavnostním zakončení sbírky věnován Klokánku, pro který je i sebemenší pomoc velmi důležitá. Záštitu nad akcí převzal radní pro kulturu a sport Michal Švarc.

Řada lidí po vánočním úklidu jistě objeví plno věcí, které již nepotřebuje a které by přitom mohly sloužit dál. Díky tradiční Tříkrálové sbírce je možné s těmito věcmi udělat někomu ještě radost. Co se letos sbírá? Oblečení a boty pro děti od 0 do 12 let, hračky, deskové hry, stavebnice, školní potřeby, pomůcky a knihy.

„Děti z Klokánku i dalších organizací jsou vděčné za oblečení, hračky i školní potřeby. Oblečení může být i trochu obnošené, ale vždy musí být čisté a neponičené. Hračky by též měly být kompletní a samozřejmě čisté,“ říká k akci radní Michal Švarc.

Sbírka probíhá v mateřských a základních školách, které připravily ve svých prostorách sběrné nádoby. Do projektu se letos zapojilo 27 mateřských a základních škol.

Svůj příspěvek můžete od 3. do 11. ledna 2019 donést do následujících institucí:

Mateřské školy:
  • ZŠ Petra Strozziho
  • ZŠ U Školské zahrady
  • ZŠ Žernosecká

Tříkrálovou sbírku završí Tříkrálový trh konaný v únoru v Kulturním domu Ládví, na kterém si bude moci veřejnost moci vybrat z nerozdaných věcí a dobrovolným příspěvkem podpořit neziskové organizace.

Tříkrálová sbírka, od 3. do 11. ledna 2019

Zveřejněno: 11.12.2018   |   Aktualizováno: 08.01.2019