V provozu zůstává jedna infolinka pro seniory

Čtyři z pěti infolinek pro seniory, které byly zřízeny pro dotazy a rozvoz mimo jiné dezinfekce a roušek seniorům 65+, končí v pátek 15.05.2020 svůj provoz.

Na všech pěti telefonních číslech byly vyřízený stovky telefonátů a linky fungovaly od 18.03.2020, tedy prakticky od počátku zavádění opatření. "Ze začátku, kdy byla situace z mnoha důvodů velmi nepřehledná, navíc tu byl zoufalý nedostatek ochranných pomůcek, byl provoz velmi intenzivní, druhá velká vlna telefonátů souvisela s možností dovézt dezinfekci domů", říká místostarostka Vladimíra Ludková.

Nadále zůstane v provozu jedna infolinka pro seniory

"S kolegyněmi z Odboru zdravotnictví a sociálních služeb ÚMČ Praha 8 jsem se dohodla, že  první pořadové telefonní číslo 601 263 294 necháme i nadále v provozu, je mezi lidmi rozšířené a může tak i nadále v pracovní době fungovat pro dotazy seniorů. Zbylá čísla budou vypnutá a pokud se opět obnoví jejich potřeba, můžeme je okamžitě zprovoznit", doplňuje místostarostka Ludková.

Linky pro seniory obsluhovali spolu s místostarostkou Ludkovou pracovníci z Odboru zdravotnictví a sociálních služeb a Odboru sociálních věcí ÚMČ Praha 8.

Zveřejněno: 11.05.2020