Ve Velkém mlýně vystavují Střípky z Hrabalovy galaxie

Ve Velkém mlýně v Praze 8 -Libni probíhá výstava s názvem „Střípky z Hrabalovy galaxie“, která je věnována životu jednoho z nejvýznamnějších českých spisovatelů druhé poloviny dvacátého století. O malby se postaral jeho kamarád, grafik a malíř Vladimír Boudník. Tomu je pro změnu věnována výstava „Vladimír Boudník 100 let“ v Grabově vile.
 
Oba tito autoři slaví významná výročí - Bohumil Hrabal 110 let od narození, Vladimír Boudník pak 100 let. Městská část Praha 8 proto na jejich počest připravila celou řadu akcí, od výstav až například po naučnou stezku Bohumila Hrabala.

Na výstavě se podílela jak městská část Praha 8, tak maďarští obdivovatelé Bohumila Hrabala a jeho díla z Kruhu přátel Černého vola nebo Jan Placák a Galerie Ztichlá klika.
 
Bohumil Hrabal patřil mezi přední české spisovatele 2. poloviny 20. století. I díky režisérovi Jiřímu Menzelovi, který řadu jeho knih zfilmoval, Hrabalovy příběhy zlidověly a dodnes jsou velmi oblíbené mezi čtenáři nejrůznějších generací.
 
Na obě výstavy ve Velkém mlýně i v Grabově vile je vstup zdarma a potrvají až do 26. května.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.Ve Velkém mlýně vystavují Střípky z Hrabalovy galaxie


Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 20.03.2024