Vedení městské části podniká řadu kroků proti plánované výstavbě na sídlišti Ďáblice

Vážení spoluobčané,

zabránit výstavbě vysokých bytových domů v sídlišti Ďáblice je pro vedení městské části prvořadým úkolem. Toto krásné sídliště je nezbytné udržet v dnešní podobě. Naše vedení proto podniká všechny dostupné právní kroky, aby zahuštění sídliště zabránilo. Zároveň se snažíme, a i nadále budeme snažit maximálně informovat občany městské části.

Níže uvádíme seznam hlavních dosavadních aktivit městské části proti výstavbě:
  • Na samém počátku jsme přemluvili developera, aby svolal veřejné projednávání, čímž došlo k prvotnímu informování občanů a k rozjetí velké vlny odporu.
  • Zastupitelstvo městské části napříč politickým spektrem přijalo usnesení proti této výstavbě. Stejné usnesení bylo na základě návrhu místostarosty Radomíra Nepila přijato taktéž na hlavním městě Praze.
  • Starosta Roman Petrus a místostarosta Radomír Nepil požádali hl. m. Prahu o svěření všech pozemků, které sousedí s předmětnými pozemky developera za účelem výrazně ztížit přípravu realizace stavby. Zároveň nabídli developerovi přímý odkup budovy nacházející se u křižovatky Tanvaldská/Střelničná.
  • Starosta Roman Petrus vydal přesný návod, jak postupovat, pokud jde o reagování na územní studii týkající se přípravy jednoho z bytových domů a zároveň zadal zpracování územní studie s regulačními prvky, jejímž cílem bude regulovat a zamezit takovýmto stavbám v sídlišti Ďáblice.
  • Městská část vybrala elitní právní kancelář Císař, Češka, Smutný, jež se specializuje na tento typ kauz. Právní kancelář připravuje všechny možné právní kroky proti této výstavbě.
  • Starosta Roman Petrus a předseda komise pro životní prostředí Vít Céza se několikrát setkali se zástupci spolku Krásné Kobylisy za účelem co nejefektivnějšího postupu proti výstavbě.
  • Starosta Roman Petrus, místostarosta Radomír Nepil a předseda komise pro životní prostředí Vít Céza začali od ledna vydávat pravidelné informace občanům městské části ohledně hrozící výstavby, a to prostřednictvím časopisu Osmička, webových stránek i dopisů přímo občanům.
Pokud máte zájem o nejaktuálnější informace o této kauze v elektronické podobě či chcete pokládat dotazy pomocí emailové komunikace, napište na email předsedy komise pro životní prostředí Víta Cézy: vit.ceza@praha8.cz.

Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Zveřejněno: 06.02.2018 – Marcela Voženílková