Viditelná přítomnost policistů v problémových lokalitách je klíčová pro bezpečnější ulice

Minulý týden proběhla na vybraných místech městské části Prahy 8 preventivní bezpečnostní akce, kterou iniciovali starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS) s místostarostou pro bezpečnost a krizové řízení Jiřím Vítkem (Patrioti) a předsedou komise pro bezpečnost Liborem Paulusem (ODS). Účastnili se jí kriminalisté SKPV Obvodního ředitelství policie Praha III.  Akce se starosta Gros a předseda komise Paulus sami účastnili.
 
„Rád bych poděkoval policistům z obvodního ředitelství, že vyšli vstříc prosbě vedení radnice MČ Praha 8 a spolupracují s námi, abychom učinili ulice osmičky o něco bezpečnějšími,“ komentoval akci starosta Gros.
 
Během bezpečnostní akce policisté opakovaně kontrolovali provozovny a okolí stanic metra Ládví, Palmovka a Florenc, prostory v okolí OC Krakov a vytipované ubytovny. Od odpoledních až do nočních hodin zkontrolovali celkem 105 osob a 49 vozidel. Během akce se jim podařilo zadržet 7 osob v celostátním pátrání, 2 pachatele trestné činnosti (krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí) a zajistit 1 pachatele za držení omamných a psychotropních látek.
 
(Pozn.: Bezpečnostní akce proběhla na území celého obvodu OŘ Praha III. Výše uvedená bilance se týká pouze území městské části Praha 8).


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Viditelná přítomnost policistů v problémových lokalitách je klíčová pro bezpečnější ulice


Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 26.10.2023