Výchova k recyklaci v Praze 8 začíná u nejmenších

Radní Anna Kroutil předala diplomy za exkurze ve sběrném dvoře Voctářova – 25. června 2018MČ Praha 8 si uvědomuje význam recyklace odpadů a podporuje vzdělávání k třídění od nejmenších dětí. Proto pravidelně organizuje exkurze dětí z mateřských i základních škol do sběrného dvora ve Voctářově ulici. Za účast byly děti odměněny v pondělí 25. června 2018 diplomem z rukou radní Anny Kroutil.

„Česká republika patří ke světové špičce v třídění odpadů. Zásluhu na tom má i ekologická výchova našich dětí, které berou recyklaci jako samozřejmost,“ uvádí radní MČ Praha 8 Anna Kroutil a pokračuje: „Proto podporujeme exkurze školek i škol, které naše městská část zřizuje, do sběrného dvora Voctářova. Děti se během návštěvy dozvědí, co se s vytříděným odpadem děje, naučí se správně separovat, a to vše zábavnou a hravou formou.“

Z exkurze děti následně malovaly obrázky v hodinách výtvarné výchovy. „Zeptali jsme se jich, co je nejvíce zaujalo, co si zapamatovaly a co je bavilo. Z obrázků chystáme také malou výstavu,“ popisuje plány radní Kroutil.

V květnu 2018 se exkurze zúčastnily třídy z:
  • MŠ Libčická
  • MŠ Šimůnkova
  • ZŠ Na Slovance
  • ZŠ Na Palmovce
  • ZŠ P. Strozziho
  • ZŠ B. Hrabala
  • ZŠ Lyčkovo nám.
  • ZŠ Hovorčovická
V rámci slavnostního dopoledne poděkovala radní Anna Kroutil také MŠ Poznaňské a ZŠ Hovorčovické za sběr tvrdého pečiva pro koně Městské policie. Dohromady vysbíraly 352 kilogramů pochoutek.

Zveřejněno: 26.06.2018