Vzdělávací skupina na podporu pečujícím o osoby se syndromem demence

Vážení,

dovolte, abychom vám nabídli vzdělávací projekt určený pečovatelům a pečujícím o osoby se syndromem demence nebo vám, kteří pracujete s těmito pečujícími.

Na tomto projektu účastníci získávají základní informace potřebné pro péči o osoby trpící demencí. Umožní jim podělit se o své zkušenosti, problémy i úspěchy. Plní i důležitou preventivní roli při snižování rizika syndromu vyhoření.

Během něj získají potřebné praktické vědomosti a dovednosti a zároveň zde mají možnost sdílet své problémy i situace, které tato péče přináší. Své dotazy mohou konzultovat s odbornými lektory (terapeuty, aktivizačními pracovníky), kteří kurz moderují a zároveň nabízejí své zkušenosti a osvědčené postupy a praktiky. Setkání jsou vedena psychoterapeuty.

Témata edukačních skupin jsou sestavena a poskládána „na míru“ dle potřeb a zájmu dané skupiny. Obvykle se skupina setkává v určitý den a hodinu v 6 po sobě jdoucích týdnech, jedno setkání potrvá cca 2 hodiny, také v závislosti na dotazech a délce diskuze.

Termín kurzu, který bychom vám rádi nabídli je 19.9. až 24.10. 2022 – vždy v pondělí od 16.00 hod. na Palatě – Domově pro zrakově postižené.

Případně by se dal celý program zkrátit do 3 setkání (během 3 týdnů).

Účast na našich edukativních skupinách je bezplatná.

Bližší informace o náplni edukačních skupin, o tématech souvisejících s péčí o lidi s demencí najdete na stránce projektu na www.palata.cz v záložce „Podpora pečujícím“, kde je rovněž formulář přihlášky.

Pro další dotazy je možné kontaktovat koordinátora projektu:
PhDr. Dagmar Sladká
Palata – Domov pro zrakově postižené
Email: sladka@palata.cz
tel.: 602 236 322
www.palata.cz

Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.Zveřejněno: 01.09.2022